Tak to je něco: O vydání Babiše ve věci Čapí hnízdo rozhodne... Prostě něco neskutečného. Podívejte se na to sami

22.11.2017 7:21

Otázka trestního stíhání je opět na pořadu dne. Včera totiž policie opětovně požádala o vydání Babiše a Faltýnka. A zřejmě opět vydáni budou, neboť většina poslaneckých klubů avizovala, že budou hlasovat pro. O kauze píše dnešní deník Právo.

Tak to je něco: O vydání Babiše ve věci Čapí hnízdo rozhodne... Prostě něco neskutečného. Podívejte se na to sami
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo
reklama

Za svými šéfy stojí 78 poslanců hnutí ANO. Komunisté s 15 hlasy váhají a chtějí počkat, co řekne mandátový a imunitní výbor. To však Babišovi s Faltýnkem stále nestačí. 

Anketa

Jak byste coby poslanci hlasovali ve věci vydání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo?

hlasovalo: 14574 lidí

Rozhodnout však může Okamurova strana SPD. Okamurovci sice v minulé Sněmovně hlasovali pro vydání, nyní si však nechávají otevřená zadní vrátka, jak píše Právo. Hovoří o tom, že počkají, zda se ve spisu neobjeví nové skutečnosti. Za stranu by v imunitním výboru měli být dva poslanci – Radek Rozvoral a Miloslav Rozner.

V minulém volebním období přitom strana své zástupce v imunitním výboru neměla, podrobné informace ze spisu tak neměla. Rozvoral s Roznerem by nyní měli podat zprávu klubu, podle níž by pak bylo rozhodnuto. 

Poslanec Rozner, jenž byl před vstupem do politiky manažerem skupiny Argema, proslul před volbami svým vystoupením v diskuzním pořadu České televize o kultuře. Do dnešního dne ho na serveru YouTube vidělo více než 270 tisíc diváků.

Po vystoupení své faux pas Rozner omlouval nervozitou a tvrdil, že příště se to již nestane. Krátce po volbách však proslul svým dalším výrokem k povolební strategii strany. „Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho nemusel zase vybrušovat a neřekl něco špatně. Já nechci nic ovlivňovat a čekám, co Tomio pro nás vyjedná,“ řekl tehdy Rozner pro MF Dnes.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…