Tak to ne. Před verdiktem o Hradu z ODS úder generálu Pavlovi

03.10.2022 11:32 | Ze sítí

Jan Zahradil, europoslanec a jeden z dlouholetých členů ODS, která má zítra oznámit, zda postaví svého prezidentského kandidáta, se na svém facebookovém účtu vymezil proti slovům prezidentského kandidáta Petra Pavla, která generál použil v souvislosti s bývalým prezidentem Václavem Klausem a současným prezidentem Milošem Zemanem. Padala slova jako „komunistický lampasák“ a „politické školení národa“. K vidění byly i dobové dokumenty o vztahu Pavla ke Komunistické straně Československa a jeho práci v ní.

Tak to ne. Před verdiktem o Hradu z ODS úder generálu Pavlovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta republiky generál Petr Pavel

„Generál Pavel obvinil prezidenty Klause a Zemana z ,hodnotového úpadku‘ a ,bezbřehého pragmatismu‘,“ napsal na svůj facebook Jan Zahradil a doplnil smajlíkem.

To ale nebylo vše. Zahradil pokračoval s tím, že mu vůbec nevadí, když komunistický lampasák z 80. let přejde na stranu demokratického režimu, pokračuje v armádní službě a dokonce udělá slušnou kariéru v NATO.

Anketa

Zvažovali byste na Hrad volbu Josefa Středuly?

50%
hlasovalo: 7616 lidí

„Je v tom nakonec jistý výraz vojenské profesionality: Sloužím tomu, kdo je zrovna u moci. Někdo by mohl i říci, že je to ,bezbřehý pragmatismus‘, abychom použili generálovu terminologii. Ale až potud ok,“ zvolil Zahradil smířlivý tón, který ale záhy opustil.

„Nicméně velmi bych prosil, aby kandidát (tentokrát na prezidenta) Pavel nadále neprováděl politické školení mužstva, resp. národa, v morálce a v hodnotách,“ dodal.

„To je totiž doslova výsměch a alespoň mě (nevím jak vás) to uráží,“ uzavřel svůj příspěvek europoslanec a doplnil ho obrázkem citace se slovy generála Pavla, která poskytl ČTK.

Vše Zahradil doplnil dobovým dokumentem, ve kterém se mimo jiné píše, že Pavel je třídně uvědomělý a vyspělý a jako člen strany při výkonu své funkce pomáhá prosazovat vedoucí úlohu strany mezi podřízenými.

Pokud se podíváme na celý výše zmíněný text, který ČTK otiskla, píše se v něm, že bývalý vysoký představitel NATO a české armády Petr Pavel nechce jít na Pražský hrad s tím, aby se za každou cenu od někoho odlišoval nebo někomu přiblížil.

„Přistupoval bych k výkonu funkce podle svého,“ sdělil ČTK Pavel.

Období vlády Klause a Zemana vnímá Pavel podle ČTK jako hodnotový úpadek České republiky. Tito dva politici podle generála nastavili styl bezbřehého pragmatismu, ve kterém absentovaly hodnoty a převládalo budování úspěchu téměř za jakoukoli cenu.

„Pošramotilo to naše jméno ve světě. V takové politice bych rozhodně nepokračoval,“ má jasno Pavel.

Dodejme, že na Zahradilově facebooku se v diskusi pod výše zmíněným příspěvkem objevil autentický text psaný generálovou rukou, ve kterém Petr Pavel objasňuje svoje odhodlání a motivaci ke vstupu do KSČ.

„S prosazováním politiky strany proti dílčím nesprávným názorům se potýkám často při vedení politického školení vojáků. Vycházím přitom ze znalostí získaných ve škole, z trvalého sledování současné vnitřní i mezinárodní situace, i ze samostudia,“ píše se např. v tomto dokumentu.

Dodejme, že ODS, které je Jan Zahradil členem, se má zítra v rámci koalice SPOLU rozhodnout, zda postaví svého prezidentského kandidáta, nebo zda podpoří někoho z již navržených, nebo těch, kteří zájem kandidovat projevili.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Myslíte, že bohatí pomáají málo?

Nebo proč je chcete trestat progresivním zdaněním? A jak byste definoval bohatého člověka?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Byla jste u Zdeňka Ondráčka? Takáč rozhazoval rukama. Kandidátka s podpisy od KSČM se rozpovídala o exekutorech

20:16 Byla jste u Zdeňka Ondráčka? Takáč rozhazoval rukama. Kandidátka s podpisy od KSČM se rozpovídala o exekutorech

Nežije v žádné bublině, zná problémy obyčejných Čechů, na politiky by chtěla vytvářet tlak, aby děla…