Také bych nechtěl jmenovat premiéra na vozíku, podpořil Zemana Klaus

17. 11. 2013 21:39

Bývalý prezident Václav Klaus se zastal svého nástupce Miloše Zemana poté, co prezident uvedl, že nechce jmenovat premiéra na vozíku, protože to považuje za nedůstojné. Klaus ho však chápe, také by ho prý netěšilo sedět při tom na vozíku.

Také bych nechtěl jmenovat premiéra na vozíku, podpořil Zemana Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident Václav Klaus se baví s jedním ze svých odpůrců
reklama

"Jako celoživotní sportovec jsem se vždycky bránil předvést, že se mi něco stalo, já jsem xkrát kulhal po zraněních a tvářil jsem se, že mi nic není, vydržel jsem těch deset metrů ujít a nekulhat," uvedl pro TV Barrandov Václav Klaus.

Fotogalerie: - 17. listopad v Praze

Státní vlajky na tramvajích dají tušit, že je stát...
Památník 17. listopadu na Národní třídě
Lidé u památníku zapalují svíčky
Fotografie ze 17. listopadu na římse u památníku
Jana Černochová
Exprimátor Bohuslav Svoboda

"Takže mě by netěšilo jet na vozíku, to vám říkám naprosto férově, a není to žádná urážka vozíčkářů, jak to někteří lidé chtějí tímhle způsobem obracet," dodal při rozhovoru na Národní třídě, kde si připomněl výročí sametové revoluce.

Původ problému sahá do 11. listopadu, kdy Miloš Zeman na rádiu Impuls mluvil o tom, kdy pověří Bohuslava Sobotky sestavením vlády. "Pouze ho upozorním, že pokud bych ho jmenoval premiérem, tak bude muset počkat, protože to je poněkud důstojnější záležitost, kterou nemohu řešit z invalidního vozíku," oznámil tu prezident.

"Výrok implikuje, že člověk na invalidním vozíku má nižší důstojnost než člověk, který na invalidním vozíku není. I přesto, že vnímáme kontext, v jaké souvislosti tato slova z úst pana prezidenta zazněla, NRZP ČR považuje tento výrok za nevhodný vzhledem k tomu, že jej pronesla hlava státu, a za urážlivý vůči lidem se zdravotním postižením," požadoval poté omluvu od prezidenta předseda Národní rady zdravotně postižených Václav Krása.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…