Takhle zlé je žít s muslimy, píše publicista a uvádí příklady

31.12.2015 13:00 | Zprávy
autor: vam

Vážné varování před vytvářením velké islámské menšiny v evropských zemích adresuje jejich vládám Tomáš Guttmann na serveru Neviditelný pes. Na příkladu Izraele totiž názorně ukazuje, jaké nevýhody existence velké muslimské menšiny přináší.

Takhle zlé je žít s muslimy, píše publicista a uvádí příklady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Izraele

Podle Guttmanna tvoří muslimové v Izraeli 17 % obyvatel. Mají vyšší životní úroveň než muslimové v jiných zemích a žijí v bezpečí demokratické společnosti západního typu. Jsou zproštěni povinné vojenské služby, ale mohou sloužit dobrovolně. A i jinak jsou pozitivně diskriminováni, včetně přednostního přijímání na vysoké školy.

Ke státu, který jim umožňuje důstojný život, nepociťují loajalitu

Nicméně ke státu, který jim umožňuje důstojný život, nepociťují vděčnost a ani nevykazují žádnou loajalitu. Asi dvě třetiny muslimů volí arabské strany komunistického či islamistického zaměření, a poslanci arabských stran aktivně vystupují proti izraelskému státu jak na půdě parlamentu, tak mimo Izrael.

Celý text je ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastáváte se Babiše

V mnohém s vámi souhlasím, ale nemyslíte, že by se měl postavit Macinkovi? Udělal to jen tak napůl. Proč Macinkovi tolerujete jeho chování? Vy s ním snad nemáte problém? Nebojíte se, že to může poškodit koalici jako celek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 159 miliard nás okradli, sypal ze sebe Babiš před jednáním EU a hrozí akcí

11:51 O 159 miliard nás okradli, sypal ze sebe Babiš před jednáním EU a hrozí akcí

V Belgii startuje neformální summit lídrů EU. Český premiér Andrej Babiš vystoupil ještě před začátk…