Taková jiná turistika: Lidé se jezdí dívat do imigrantské čtvrti v Bruselu, kde je nezaměstnanost až 50 procent

10.02.2016 14:40

Bruselská čtvrť Molenbeek, která byla po listopadových atentátech v Paříži médii označena za džihádistické doupě, se vrací k normálnímu životu. Opět sem přijíždí turisté, a to možná ještě v hojnější míře než dříve. Jsou totiž zvědaví. Z Molenbeeku byl totiž mimo jiné strůjce teroristických útoků Abdelhamid Abaaoud. Píše to server Lidovky.cz.

Taková jiná turistika: Lidé se jezdí dívat do imigrantské čtvrti v Bruselu, kde je nezaměstnanost až 50 procent
Foto: Jan Rychetský
Popisek: České velvyslanectví, vlajky na půl žerdi
reklama

Výlohy obchodů zde opanovávají hidžáby a abáji, v obchodech s potravinami jsou datle a arabské limonády. A to je Molenbeek čtvrtí, která je z evropské čtvrti belgické metropole vzdálena asi 20 minut chůze. 

Původní text ZDE.

Podle padesátileté učitelky francouzštiny Ariane, která ve čtvrti pracuje, se situace normalizuje a ona sama se v oblasti cítí bezpečně.

„Populace Molenbeeku je v rámci Bruselu nejmladší a druhá nejchudší. Nezaměstnanost mladých tu přesahuje 30 procent a v některých částech čtvrti může dosahovat až 50 procent,“ konstatoval mluvčí radnice Mustafa Er. A právě před radnicí se po pařížských útocích sešly tisíce lidí, aby řekly své ne terorismu. O no-go zónu, kam se neodvažuje vstoupit policie, se však nejedná. „Žádné zóny, kde by neplatilo právo, tu nemáme. Policie chodí do všech částí a v jakoukoliv hodinu,“ uvedl. 

Od té doby bylo v ulicích více policistů, byla vytvořena úřednická buňka upozorňující na jednotlivce a místa spojená s islámským radikalismem a byla posílena prevence. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…