Takto USA záměrně destabilizují světový systém. Čtenář položil dotaz a Miloslav Ransdorf odpověděl přednáškou

21.09.2015 20:52

USA nyní v zájmu vlastní svobody jednání destabilizují světový systém politických vztahů, prohlásil komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf, když odpovídal na otázku čtenáře na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Zmínil také, že je třeba posílit roli OSN, a dotkl se i otázky rozkrádání státního majetku po roce 1989.

Takto USA záměrně destabilizují světový systém. Čtenář položil dotaz a Miloslav Ransdorf odpověděl přednáškou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

Roli OSN je podle Ransdorfa třeba posílit. V době, kdy byl prezidentem USA George Bush mladší, prý přicházely z americké strany opakované snahy mezinárodní právo podkopat, protože je prý zastaralé a nepružné. Europoslanec připouští, že OSN má problémy, jenže jiná a lepší organizace není. S podrobnostmi své obhajoby OSN a mezinárodního práva pak komunistický politik odkázal čtenáře na svou publikaci Svět zleva, kterou napsal se Stanislavem Sujou.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Čtenář, který se podepsal jen jako „Jan45“, poukázal na to, že u nás byl po roce 1989 „zašantročen a rozkraden“ obrovský majetek našeho státu. „Proč to více nezdůrazňujete a nevyčíslujete?“ zajímalo jej. Ransdorf připomněl, že celému problému se věnoval systematicky od roku 1990, a odkázal na některé své knihy, ale i studie Františka Nevařila (Dvořáka), z nichž některé vyšly i knižně.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Jiného čtenáře zajímalo, proč by se USA snažily oslabit pozici Evropy. „Proč by to dělaly? Nenahrávaly by tím svému protivníkovi Putinovi? Rusko totiž velmi dobře umí využít slabosti států ve svůj prospěch, čehož jsme byli svědky, když jsme se stali součástí Sovětského svazu. Co by z toho měla Amerika?“ ptal se čtenář V. Janda.

Podle Ransdorfa by tím Amerika získala globální nadvládu. „Ekonomická situace USA už není taková jako za doby studené války. Paul Volcker (šéf FED za Reagana) řekl v roce 1978 na univerzitě v anglickém Warwicku, že USA mají na výběr buď držet stabilitu světové ekonomické soustavy, nebo si zachovat svobodu jednání tím, že světový ekonomický systém budou destabilizovat. Zvolili to druhé,“ vysvětlil europoslanec s tím, že nyní USA destabilizují v zájmu vlastní svobody jednání světový systém politických vztahů.

Celé znění otázky a odpovědi je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

4:44 Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

ROZHOVOR Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera byl ministr vnitra Jan Hamáček…