Takto začal pád Sobotkovy vlády. Manévrem lidovců, kteří to prý přesně takto plánovali od začátku

02.05.2017 16:42

Poslanec ODS Martin Novotný zveřejnil na sociální síti „historickou stopu“, jak se zrodila kauza, která vedla k demisi Sobotkovy vlády.

Takto začal pád Sobotkovy vlády. Manévrem lidovců, kteří to prý přesně takto plánovali od začátku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecký klub KDU-ČSL
reklama

Základem bylo usnesení Poslanecké sněmovny, které vyzývalo Andreje Babiše k vysvětlení svých financí. Návrh původně předložila opoziční TOP 09, osvojili si jej však lidovci a předložili ještě ostřejší variantu, kterou pak k šoku všech sněmovna schválila, a to i hlasy řady koaličních poslanců.

PODÍVEJTE SE, JAK HLASOVALI POSLANCI V KLÍČOVÉM HLASOVÁNÍ

Martin Novotný, poslanec ODS, si vzpomíná, že po tomto zásadním hlasování většina poslanců vůbec nechápala, co se stalo. „Měl jsem s hrůzou dojem, že jen jeden další kolega okamžitě pochopil, jak vážná situace to je,“ popisuje.

Tím poslancem byl lidovec, kterého se Novotný ptal, proč to udělali, a dostalo se mu odpovědi, že to byla „slabší varianta“.

„Řekl jsem ‚přesně naopak‘, později mi došlo, že to slovo slabší v jejich pojetí znamená, že zodpovědnost bude ne na všech (tedy i na nich), ale na jednom (tj. Sobotkovi),“ líčí poslanec.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…