Takže kamarádíčkové z ODS a Pirátů. Žádné rozkrádání – teda „privatizace“ – nebude. Stropnický, Maláčová a ostré VIDEO

10.09.2021 8:48 | Ze sítí

Lídryně ČSSD v Praze Jana Maláčová a její sekundant Matěj Stropnický znovu vyrazili do útoku. Po inspekcích práce v několika firmách se rozhodli změnit taktiku, usedli před bílou zeď, zapnuli kameru a jako správní YouTubeři oznámili, co je pálí. Pálí je ODS. Stropnický občanské demokraty označil za zloděje, kteří pod rouškou privatizace rozkradou kde co - Českou poštu, České dráhy, silnice, nemocnice, školy. A Piráti jim v tom prý ještě pomůžou.

Takže kamarádíčkové z ODS a Pirátů. Žádné rozkrádání – teda „privatizace“ – nebude. Stropnický, Maláčová a ostré VIDEO
Foto: Screen FB Matěje Stropnického
Popisek: Jana Maláčová a Matěj Stropnický v předvolebním klipu

„TI zloději přitvrzují. Minulý týden řekl 1. místopředseda ODS Zbyněk Stanjura, že by jejich koalice klidně prodala po kouskách České dráhy a Českou poštu,“ pronesl Stropnický hlasem tak rozzlobeným, jako kdyby se ODS chystala k nějakému teroristickému útoku.  

A Maláčová se hned přidala. „Takže, pane Stanjuro, my vám chceme říct, že sociální demokracie nikdy nepřipustí rozkradení, teda pardon - privatizaci, jak vy tomu říkáte, ani Českých drah, ani České pošty,“ zahřmělo od ministryně.  

Stropnický doplnil, že kvalita služeb Českých drah se zvedá, „přibývá spojů a zlepšuje se jejich návaznost“ zaznělo od nestraníka Stropnického, dnes v hnědém svetru a s logem ČSSD v srdci, dříve předsedy Zelených.

Tam, kde došlo k privatizaci národního dopravce, ubylo spojů, zvýšila se nehodovost a ty spoje, které jezdily, na sebe podle Stropnického ještě mizerně navazovaly. A navíc všechno zdražilo.

Proto ČSSD „rozkradení - teda pardon, privatizaci Českých drah a České pošty“, jak neustále opakoval Stropnický s Maláčovou, nepřipustí.

Stropnický poté už dopředu svázal ODS a Piráty do koalice

„Co vlastně ještě bude chtít koalice ODS a Pirátů prodat, aby naplnili státní kasu a nemuseli přitom zvednout daně nadnárodním koncernům a bohatým lidem?“ zeptal se poté Stropnický.

„Vlastně tu ještě jsou lesy a silnice a školy a nemocnice a pojišťovny. Rozkradení toho zbytku, co náš stát ještě drží pod kontrolou, to je to, oč tu běží v těchhle volbách,“ konstatoval Stropnický.

Maláčová přislíbila, že ČSSD nebude privatizovat ani lesy, ani silnice, ani nic jiného.

„Naopak. Převedeme zpátky do veřejného vlastnictví vodárenství,“ vzal si znovu slovo Stropnický. Obvinil firmu Veolia, že své zisky nevrací do vodárenské infrastruktury a jen hrabe pod sebe. Proto ve spojitosti s touto firmou použil slovo, které pak raději museli z videa tzv. vypípnout.

„Spousty kamarádíčků ODS i Pirátů už netrpělivě čekají na to, až jim jejich vláda tyto miliardové kšefty přihraje,“ zvolala v závěru videa Maláčová.

Na bílé zdi za Maláčovou a Stropnickým poté vyskočil obří rudý nápis ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

13:47 Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

V první hodině Otázek Václava Moravce se sešli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a dnes již býval…