Telička: Prosadit snížení DPH na dětské pleny by neměl být problém

24.02.2014 15:58

Zrušení roamingu v zemích EU pro mobilní telefonování. Zdanění dětských plen nižší sazbou DPH. I to chtějí na půdě europarlamentu prosazovat kandidáti hnutí ANO v případě svého zvolení. Vyplývá to z informací, které dnes zazněly na tiskové konferenci Babišova hnutí.

Telička: Prosadit snížení DPH na dětské pleny by neměl být problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Telička

Na ní byla představena první pětice kandidátů. Lídrem je podle očekávání Pavel Telička. Mezi prvními osmi kandidáty jsou čtyři ženy. Přesto v případě svého zvolení nebudou europoslanci z hnutí ANO prosazovat povinné kvóty na počet žen v představenstvech firem.

Telička zastává názor, že ve vztahu k EU „nemá smysl stále nadávat a okopávat kotníky“. Za podstatné místo toho považuje zaměřit se na posílení postavení ČR v EU. „Ze svých zkušeností vím, že to jde,“ podotkl bývalý eurokomisař.

Dvojka kandidátky Petr Ježek působil koncem 90. let na české misi v Bruselu jako politický rada. Upozornil, že v Evropském parlamentu „se neřeší obecnosti typu chceme sociálně spravedlivou Evropu“, ale je to prý „továrna na legislativu“, což dokládá i to, že Evropský parlament má dvě desítky odborných výborů.

Trojka kandidátky Dita Charanzová by z pozice europoslance chtěla napomáhat českým exportérům otevírat zahraniční trhy. Chtěla by také zamezit tomu, aby se na trh v ČR dostávaly nekvalitní produkty.

Čtyřkou kandidátky ANO je předsedkyně krajské hospodářské komory Zlínského kraje Martina Dlabajová, která sází zejména na podporu malých a středních podniků.

Když se nepodaří zrušit roaming, půjdeme za tím

Telička v odpovědi na novinářský dotaz uvedl, že se snahy o zrušení roamingu pro mobilní telefonování v rámci zemí Evropské unie možná dotáhnou do konce již v dubnu, tedy ještě za současného složení EP. Pokud ne, v případě svého zvolení budou europoslanci z ANO prosazovat zrušení roamingu v rámci odbourávání překážek pro podnikatele a občany. „Víme, že ty překážky můžeme odstraňovat. Když se to nepodaří, půjdeme za tím,“ konstatoval Telička.

Na otázku jiného novináře, zda si vezme za své, aby se ČR pokusila otevřít otázku nižších daní na dětské plenky, uvedl, že v tom nevidí zásadní problém, ten prý lze řešit relativně snadno.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…