Téma vypovězeného Šloufa od Moravce se hrotí. Lidovky rýpají do ČT

22. 9. 2013 8:59

Česká televize na poslední chvíli zrušila vystoupení Miroslava Šloufa (SPOZ) v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce. Oficiální vysvětlení televize zní, že upřednostnila problémy v ostravských dolech před rozpory ve SPOZ. Komentátor Lidových novin Martin Weiss se však domnívá, že Šloufovo vzpomínání před kamerou by bylo pro volby i mocenské poměry v této zemi momentálně docela důležité.

Téma vypovězeného Šloufa od Moravce se hrotí. Lidovky rýpají do ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

Možné vystoupení Miroslava Šloufa ve vlajkovém diskusním pořadu veřejnoprávní televize by podle Weisse bylo politickou událostí číslo jedna tohoto týdne. „Nakonec v televizi nebude – prý proto, že vše přebilo ohlášené zavření dolu Paskov. To sice budí podezření, nicméně televize aspoň přiznala, že se se Šloufem skutečně počítalo,“ píše se na serveru Lidovky.cz. Zrušení jeho vystoupení v ČT vede ke spekulacím, jaké jsou skutečné důvody této změny a také k úvahám, kdo má zájem na tom, aby Šlouf nemluvil. Weiss v této souvislosti klade otázku:“ Dojde na transparent 'Nechte mluvit Šloufa'?“

Šlouf vyvolal mnoho rozporů ve SPOZ

Šloufovy kroky v posledních dnech prý zadělaly na mnoho nepříjemností straně SPOZ, a tedy i prezidentovi. Takže podle serveru přímo souvisejí s tím, kdo a jak pevně drží v této zemi moc. To by mohlo být poodhaleno právě v televizní debatě. Pro připomenutí, Lidové noviny se v době prezidentských kampaní sloupkem šéfredaktora Dalibora Balšínka otevřeně postavily na stranu Zemanova protikandidáta Karla Schwarzenberga (TOP 09) a vůči hlavě státu jsou spíše kritické.

„ Šlouf umí hezky otočit nůž v ráně, a to, na co by případně mohl před kamerou zavzpomínat, je pro volby i mocenské poměry v této zemi momentálně docela důležité. Ne důležitější než budoucnost ostravských dolů, ale o té se bude mluvit na mnoha místech,“ pokračuje Weiss.

Šlouf už v pátek informoval o kotrmelcích, které provázely jeho případné vystoupení v ČT, o němž ParlamentníListy.cz jako první informovaly. "Byl jsem pozván, dokonce mám e-mail s okruhy otázek a dneska to Václavu Moravcovi zrušili. Mluvil jsem s ním a on říkal: Nařídili mi to," popsal Šlouf serveru Lidovky.cz. Moravec mu prý vysvětloval, že byl na poradě o tématech přehlasován. " Jenže server Lidovky.cz píše, že Šlouf, který byl dlouholetým spolupracovníkem Miloše Zemana, za zrušením pozvání vidí vedení strany, která se ho prý bojí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…