Temné zákulisí: Kdo tráví chvíle s Karolínou Peake? Manžel prý ne

23.07.2013 11:16

ParlamentníListy.cz po materiálu o ztroskotaných ambicích Karolíny Peake obdržely další svědectví o této političce. Na povrch vyplynulo především jedno jméno - jejího asistenta, nedostudovaného pětadvacetiletého Pavla Kotrby.

Temné zákulisí: Kdo tráví chvíle s Karolínou Peake? Manžel prý ne
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Karolína Peake, Vít Bárta a Radek John ve sněmovně

Co se v této souvislosti všeobecně ví? Především fakt, že Peake Kotrbu v únoru dosadila do dozorčí rady státního podniku Budvar, kde tehdy nahradil podnikatele Jiřího Lexu z Věcí veřejných.

"Chci se proto touto formou dotázat, jaká je odborná způsobilost stále ještě studenta vysoké školy Pavla Kotrby pro takto vysokou pozici v jedné z nejdůležitějších státních firem? Jako stínového ministra zemědělství a venkova ČSSD mě pak také pochopitelně zajímá jeho přehled a zkušenosti v oboru zemědělství, potravinářství a hlavně pivovarnictví v situaci, kdy má jako člen dozorčí rady Budějovického Budvaru kontrolovat a dohlížet na činnost vedení tohoto podniku?" napsal v té souvislosti Michal Hašek.

Jaký je stav nyní? "Dlouhodobě jsme se společně věnovali problematice ochranných známek národního podniku Budějovický Budvar," komentovala pro ParlamentníListy.cz sama Karolína Peake.

Byl tady, tam i tam

V kuloárech se hovoří o tom, že s dosazením neznámého laika Pavla Kotrby měl problém i někdejší premiér Nečas. Na tom, kdo Peake s jeho dosazením pomohl, se kuloáry shodly. Byl to exministr zemědělství Petr Bendl. Ten se k tématu nevyjádřil.

Jak Karolína Peake pro ParlamentníListy.cz doplnila, Kotrba není za funkci nikterak honorován. O peníze ovšem tento politicky orientovaný mladík, který byl již v TOP 09, u Věcí veřejných anebo Občanů.cz, jistě stojí.

Z mnoha svědectví, a to především ze strany LIDEM, Věcí veřejných, ale také z Úřadu vlády se Kotrba o finanční stránku stará často. "Jeho typickým vyjádřením bylo, že když je mladý, musí být tvrdý, aby získal moc a vliv," řekla ParlamentnímListům.cz jedna z jeho bývalých kolegyň. "Jinak je to extrémně zlý člověk," dodala.

Kde se vzal? "Zřejmě si ho přitáhnul Bárta na inzerát, stejně jako Kočí a další, tehdy to řešil Pepa Dobeš," uvedl náš zdroj z VV, který si nepřál být jmenován. "Víte co, s ním se nikdy nikdo nepřátelil. Byl velmi uzavřený a neustále u Peake,"  doplnil.

Vít Bárta, předseda VV, naší redakci řekl, že Kotrba nosil Peake kafe a asi v tom pokračuje i nyní, víc ho prý nezná.

"Za Kotrbovy mimikry by se nemusel stydět ani chameleon. Začínal u lidovců jako poslanecký asistent Pavla Severy, což je dnešní tajemník TOP 09 a velmi blízký spojenec pana Kalouska a také přítel bývalého náměstka na obraně Jaroslava Kopřivy. Když nepravověrní lidovci převlékli kabát na TOP 09, převlékl jej i Kotrba," napsal web VítBárta.cz. V TOP 09 si na Kotrbu nikdo nevzpomíná, u Občanů.cz rovněž.

Stále na vládě, i bez Peake

A nyní? Jak bývalá vicepremiérka Karolína Peake sdělila naší redakci, poté, co musela po krátké, osmidenní anabázi opustit resort obrany a vrátila se na Úřad vlády, zanechala svého asistenta i tam. "Ano, je stále zaměstnancem vlády," potvrdila Peake. Tiskové oddělení Úřadu vlády bylo stručné. "K tomuto se my nevyjadřujeme,“ zaznělo z aparátu.

Svědectví, která máme k dispozici, i zde hovoří o otřesném chování Pavla Kotrby. "Nic neuměl a neznal, jen se oháněl paní Peake."

O to horší je pro některé poslance situace, která nastala v posledních týdnech. "Ona se Karolína ale naprosto s nikým nebaví, naprosto nekomunikuje, snad vyjma toho Kotrby, ze kterého ale měli vždycky všichni srandu, protože jediné, čím se chlubil, že dělá práva," řekla jedna z poslankyň naší redakci. "A měl extrémní mindrák z toho, že musí chodit nakupovat do samoobsluhy a normálních obchodů, protože chtěl mít nálepku boháče z Pařížské ulice. Takže když musel pro máslo a mléko, bylo to hotové drama,“ dodala s úsměvem.

Realita týkající se studia práv je ovšem jiná. ParlamentnímListům.cz se podařilo zjistit, že Kotrba nestuduje. Karolína Peake však vysvětlila, že "dle mých informací po přerušení studia znovu nastoupil do 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy."

Společně večer i ráno

Zlo, povrchnost, arogance, neznalost. To prý doprovázelo Pavla Kotrbu na každém kroku, shoduje se hned několik našich zdrojů. Strana LIDEM přitom může mít ambice jen stěží. Její preference se u většiny agentur pohybují na bodě mrazu. Mluvčí partaje Miloš Skácel nám i přesto řekl, že strana bude kandidovat do voleb do Poslanecké sněmovny.

Karolína Peake jako někdejší součást vládní koalice odmítá podporu Rusnokova kabinetu. "Jsme už více než měsíc konzistentní a podporujeme kandidaturu Miroslavy Němcové. Z toho vyplývá i nepodpora vládě úřednické,“ uvedla.

Zpět k nedostudovanému Kotrbovi. Proč je pro kdysi oblíbenou političku a vysoce postavenou vládní činitelku tak důležitý? Na to nenašel odpověď nikdo. Podle dvou na sobě nezávislých svědectví se však Peake nechala s Kotrbou vidět minimálně na jedné společenské akci mimo Prahu. "Byli spolu ještě kolem půlnoci a hned ráno vedle sebe snídali," uvedl náš zdroj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

20:32 Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Jako nová forma nevolnictví!“ „Šel jsem tam z jednoho jediného důvodu. Abych p…