Ten Putin jeden prohnaný! Německý tisk „vypátral“, jak by jedním povelem mohl zničit Merkelovou. Stojí za to číst

14.12.2016 11:17

Vladimir Putin se prý snaží zničit další politickou kariéru německé kancléřky Angely Merkelové. Podle jistého experta na Rusko prý dokonce může mít ruský prezident prsty v hromadném sexuálním obtěžování při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem.

Ten Putin jeden prohnaný! Německý tisk „vypátral“, jak by jedním povelem mohl zničit Merkelovou. Stojí za to číst
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová

Rusko bylo v uplynulých měsících obviňováno CIA, že zasahovalo do amerických prezidentských voleb. Podezření se zvýšilo zejména poté, co server WikiLeaks publikoval údajně smazané e-maily prezidentské kandidátky demokratů Hillary Clintonové z doby, kdy působila v čele ministerstva zahraničí. Ostatně i samotní demokraté neustále poukazovali na to, že Putin „pomáhá“ v prezidentské kampani Donaldu Trumpovi.

Ale ještě před americkými volbami se hovořilo o tom, že ruský prezident se snaží ovlivňovat dění v mnoha evropských zemích i samotné Evropské unii jako celku. Nyní se hovoří o tom, že Putin se prý snaží vystrnadit Angelu Merkelovou z politiky. S odvážnou teorií přišel v bulvárním deníku Bild expert na Rusko Gustav Gresse, podle kterého stojí prezident Ruska i za sexuálními útoky při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem.

Celý text v angličtině je ZDE.

„Někteří z iráckých a syrských uprchlíků udržovali kontakty s Asadovým režimem či zpravodajskými službami Saddáma Husajna. Co by se například stalo, kdyby k útokům v Kolíně nad Rýnem došlo těsně před volbami? Jaké by to mělo důsledky pro Angelu Merkelovou? Jak by potom dopadly německé volby? Je to samozřejmě extrémní případ, ale něco takového určitě možné je,“ konstatoval Gresse.

Německo v posledních desetiletích patřilo k partnerům Ruska, ale konflikt na Ukrajině a následné přijetí sankcí tyto vztahy vážně narušily a vzájemné vztahy jsou v posledních měsících přinejmenším vlažné. Zneužívání například uprchlické vlny jako nástroje pro ovlivňování německých či jiných voleb je bezpečnostními experty považováno za součást hybridní války, které údajně Rusko v posledních letech s oblibou využívá vůči svým protivníkům.

Již před měsícem vyjadřoval obavy ze zasahování Ruska do německých voleb šéf domácí rozvědky BfV Hans-Georg Maassen, který hovořil o snaze Kremlu ovlivňovat „veřejné mínění a rozhodovací procesy v zemi“. Obdobné obavy však sdílí i Francie, kde se budou konat příští rok na jaře prezidentské volby, a horká favoritka na postup do 2. kola, vůdkyně Národní fronty Marine Le Penová, se nijak netají svými sympatiemi k Rusku. Pro zrušení protiruských sankcí se navíc vyjadřoval i konzervativní kandidát François Fillon.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jak je to možné?

Neukazuje tato reportáž, jak tristně funguje tento stát? https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/487518-desitky-tisic-duchodcu-prisly-chybou-statu-o-penize-zpet-uz-je-nedostanou To, že státní správa nefunguje víme sice už dlouho, ale proč tedy jako politici nepodniknete nějaké změny? A kdo třeba za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchod? Toho se nedožijeme. Pan Jurečka proměnil černý humor v realitu, dozvěděli jsme se

13:09 Důchod? Toho se nedožijeme. Pan Jurečka proměnil černý humor v realitu, dozvěděli jsme se

Podle ministra Jurečka by se měla hranice odchodu do důchodu posunout. Spekuluje se až o 68 letech p…