Terorista Obama by měl být souzen, píše server. A popisuje postup Američanů na Ukrajině

4. 5. 2014 18:50

Spojené státy ve skutečnosti nemají zájem na tom, aby se poklidně vyřešila ukrajinská krize, tvrdí ruské ministerstvo zahraničí. Ukazuje při tom na rozhovor, který měl proběhnout mezi zástupci USA a Ruska, ale nakonec byl zrušen.

Terorista Obama by měl být souzen, píše server. A popisuje postup Američanů na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest za Ukrajinu
reklama

„Americká strana požádala ruskou protistranu, zda by mohl proběhnout telefonický hovor mezi ministry zahraničních věcí USA a Ruské federace. USA chtěly diktovat agendu rozhovoru, kdy v současné napjaté situaci na Ukrajině, kde evidentně vypukla válka, v níž USA podporují samozvance, zločince, nacisty a teroristy či vrahy, tak jako ostatně vždy v historii; tak v této situaci USA navrhly jednat jen o Sýrii. Ruská protistrana se pokusila do telefonického jednání zařadit i bod o Ukrajině. Pak USA svou žádost o telefonické jednání stáhly,“ tvrdí o telefonickém rozhovoru server Ze-světa.cz, který provozuje občanské sdružení Alfa Libera.

Celou situaci pak okomentovalo samo ruské ministerstvo zahraničí: „Odmítnutí ministra zahraničních věcí USA Johna Kerryho telefonicky se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem projednat situaci na Ukrajině je neodpovědným krokem a vypovídá o tom, že USA nemají zájem najít řešení z krize.“

Podle serveru mělo být tématem, které si Američané na telefonický hovor vyžádali, vývoz zbylých otravných látek ze Sýrie. „Ovšem v pátek se i vyostřila situace na Ukrajině, proto ruský ministr neodmítal projednat problematiku syrských chemických zbraní, avšak navrhl, aby se především jednalo o situaci na jihovýchodě Ukrajiny,“ dodává server.

„Když americká strana zjistila, že byla zahrnuta i ukrajinská tématika, tak okamžitě rozhovor zrušila. To jen potvrzuje, že situace na Ukrajině, kde dochází k vraždění, je pod taktovkou USA. Sám terorista Obama zdůraznil, že tamní junta, která si říká vláda, má na vraždění a válku právo. Obama by měl být odchycen do sítě a souzen za mezinárodní zločiny proti lidskosti,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Šibenice." Piráti hlásili Lipovskou a Xavera Bruselu. A teď přituhuje

11:55 ,,Šibenice." Piráti hlásili Lipovskou a Xavera Bruselu. A teď přituhuje

Na místa členů Rady ČT usedli publicista Pavel Matocha, ekonomka Hana Lipovská a moderátor Luboš Xav…