Teroristé z IS přišli o důležitého muže. Mohl být nástupcem Bagdádího

30.08.2016 21:21 | Zprávy
autor: mp

V severosyrském městě Halab zahynul mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s odvoláním na agenturu Amak napojenou na islamisty. Zprávu převzala ČTK.

Teroristé z IS přišli o důležitého muže. Mohl být nástupcem Bagdádího
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Adnání měl podle expertů velmi blízko k vůdci IS abú Bakru Bagdádímu, působil i jako jeho poradce. Jak agentura Amak uvedla, Adnání byl zabit, když „dohlížel na operace s cílem odvrátit vojenskou kampaň proti Halabu“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Robert Plaga, Ph.D. byl položen dotaz

Jazyky

Proč chcete rušit výuku angličtiny od první třídy? A je taky pravda, že chcete zrušit volbu druhého jazyka na druhém stupni? Není obojí krok zpátky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

21:16 EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

Bývalý diplomat a předseda spolku Svatopluk Petr Drulák v rozhovoru pro Startitup mluvil o fanatismu…