Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

19.08.2018 13:04

Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pietou. Naproti tomu slovenský prezident Andrej Kiska se rozhodl vystoupit s veřejným projevem. Na české straně se v jistých kruzích současně s odmítavým postojem k Zemanově tiché vzpomínce objevila touha zhlédnout alespoň projev slovenského prezidenta. Někteří zašli ještě dále a začali hovořit o tom, že Andrej Kiska je beztak jejich „stínovým prezidentem“.

Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident SR Andrej Kiska

Nejrázněji to vyjádřila první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová- Adamová. „„Už delší dobu plní Andrej Kiska funkci stínového prezidenta pro ty z nás, kteří jsme znechuceni politikou našeho rezidenta,“ napsala v parafrázi na oblíbené zkomolení názvu ústavní funkce Miloše Zemana.

Proto se těší na „státnický projev, za který se nebudeme stydět“. A nakonec je prý Adamová ráda, že „rezident“ bude k výročí okupace mlčet.

 

Proti vizi „stínového prezidenta“ poslankyně Pekarové- Adamové se ohradil bývalý první místopředseda ČSSD Michal Hašek. Ten označil slova Adamové za „hloupoučkou agitku“ a připomněl, že Andrej Kiska rozhodně není ideálem politické čistoty. „Člověk, který vydělával mj. na byznysu s chudobou, který se soudí o podivně získané pozemky pod Tatrami, jehož firma po prezidentské kampani měla problémy s krácením daní či který útočí proti výsledkům parlamentních voleb a parlamentní většině ve vlastní zemi,“ připomněl Hašek a poznamenal, že v případě Markéty Pekarové- Adamové nejspíš platí „svůj k svému“.

CELÉ VYJÁDŘENÍ ZDE

Současně se objevila touha slyšet prezidenta Kisku i u nás. Jejím výsledkem byl tlak na Českou televizi, aby projev slovenského prezidenta vysílala živě. Na sociálních sítích oslovil Českou televizi například twiiterový kanál, nazývající se „Občanská výchova“. „Jako poctivý plátce koncesionářských poplatků bych si vás dovolil požádat o živé vysílání projevu,“ psal Twitteru České televize.

Zástupce šéfredaktora zpravodajství František Lutonský odpověděl rozverně: „Ale prosím, beze všeho, ozvalo se z kouzelného sluchátka“. Již předtím avizoval, že probíhá jednání se slovenskou televizí.

 

 

Na internetu se mezi Zemanovými odpůrci rozjíždí také akce „Nepromluví prezident, promluví národ“. Vyjádření národní vůle má půl roku po volbách vypadat tak, že lidé budou 21. srpna na balkonech či oknech, případně i v autech, vyvěšovat červené trenýrky.

Červné trenýrky, které jsou od akce skupiny Ztohoven užívány jako symbol odporu proti prezidentu Zemanovi, ale tentokrát mají představovat „odmítnutí okupace naší země vojsky Varšavské smlouvy“.

Vyvěšením červených trenýrek máme „promluvit za oběti okupace, za naše předky a současníky, kteří poníženi v ní museli žít“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

17:56 Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda komunistů Vojtěch Filip. Vláda, kterou dn…