Ti šmejdi kradou 20 miliard měsíčně. Řeč je o Nečasovi a Drábkovi

19.03.2012 6:52

Premiér Petr Nečas nebo ministr Jaromír Drábek odvádějí dvacet miliard měsíčně na své zahraniční účty. To tvrdí iniciátor protivládních protestů Slávek Popelka. Žádné důkazy ovšem nemá.

Ti šmejdi kradou 20 miliard měsíčně. Řeč je o Nečasovi a Drábkovi
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Jeden ze zakladatelů Holešovské výzvy Slávek Popelka
reklama

Iniciátor protivládních protestů Slávek Popelka prý očekával, že jim premiér Petr Nečas nebo ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek na jejich výzvy neodpoví. V protestech hodlá pokračovat, dokud neodejdou ze svých funkcí.

„Jediné, co tito pánové dělají, totiž je, že kradou ve velkém, to je jediný jejich zájem. Proto musejí být reformy, protože podle našich informací měsíčně odtéká z této země dvacet miliard na jejich zahraniční účty a do stranických pokladen,“ uvedl v rozhovoru pro Týden.cz. Informace má prý z důvěryhodných zdrojů, žádné důkazy ale nemá.

Bývalý politický vězeň Popelka také tvrdí, že se dají snadno rozpoznat vnitřní kvality každého člověka. Tak by chtěl totiž vybírat třeba ministry. Přesto ale nepoznal „kvality“ kontroverzního pražského taxikáře Zdeňka Ponerta, který je členem iniciativy Skutečná demokracie. „Ano, nepoznali jsme to. Chybami se člověk učí, příště budeme chytřejší. Ale to nic, to přežijeme,“ říká protentokrát Popelka.

Jeho iniciativa možná půjde i do voleb. „Bude se o tom jednat. Nemůžu předjímat vývoj, ale pokud nechceme vyvolat anarchii a chaos a postupovat ústavní cestou, což by asi bylo vhodné, tak bychom po ustavení vlády odborníků měli. Volby však musejí proběhnout už za jiných podmínek, musejí být spravedlivé, ne aby si je politické strany nastavily tak, že kromě nich nikdo neuspěje,“ připustil.

„Pokud se podaří změnit volební zákon a současné podmínky, tak o tom budeme uvažovat,“ připustil,“ dodal a uvedl i příklad: „Určitě se musí odstranit pětiprocentní hranice pro vstup do parlamentu, která je v podstatě likvidační pro nová uskupení bez peněz.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

5:00 Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

Když předsedkyně TOP 09 a poslankyně Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová vkládala sv…