Tisíce Iráčanů prchají před islamisty. Ti uprchlíky vraždí

05.08.2016 12:47 | Zprávy
autor: mp

V Iráku a Sýrii dál zuří boje mezi Islámským státem, Ruskem, povstalci a západní koalicí. Z míst bojů v Iráku se dávají tisíce lidí na útěk. A Islámský stát se rozhodl s nimi zúčtovat. Teroristé pochytali tisíce Iráčanů na útěku a některé z nich už zabili.

Tisíce Iráčanů prchají před islamisty. Ti uprchlíky vraždí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Soumrak nad Kurdistánem

„Teroristická organizace Islámský stát (IS) zajala až 3000 obyvatel Iráku prchajících z míst postižených boji v oblasti provincie Kirkúk. Uvedl to dnes Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) s odvoláním na zprávy z Iráku. Podle informací úřadu jich džihádisté 12 zabili,“ píše ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Grónsko

Pane premiére, jaký je podle vás skutečný důvod proč chce USA Grónsko? Myslíte, že se o Grónsko bojí, že by na něj Rusko zaútočilo raketami, o kterých jste mluvil? Nebo se snad bojí Ruska? Pochybuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

20:44 „Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

Poslanecká sněmovna v pátek podpořila v prvním čtení novelu stavebního zákona, která má zrychlit a z…