Tluchoř musí v klubu ODS vysvětlit své chování během vládní krize

26.04.2011 6:57

Poslanci ODS budou v úterý debatovat o dalším osudu Petra Tluchoře v čele jejich sněmovní frakce. Někteří občanští demokraté v minulých dnech kritizovali Tluchoře za jeho vystupování během vládní krize. Naznačovali také, že Tluchoř vedl skupinu, která se snažila změnit poměry ve vládě i v ODS. Řada poslanců ODS si ale zatím výměnu v čele poslaneckého klubu nepřeje.

Tluchoř musí v klubu ODS vysvětlit své chování během vládní krize
reklama
Je možné, že si občanští demokraté tuto věc jen vyříkají a na hlasování o Tluchořově odchodu vůbec nedojde. Řádné volby nového vedení klubu mají být v červnu, tedy zakrátko.

Tluchořovská klika stojí za vládní krizí

Vysvětlení od Tluchoře očekává předseda strany a premiér Petr Nečas. V tisku uvedl, že Tluchoř mu bude muset vysvětlit své kroky a výroky v době vládní krize. Tluchoř byl podle Věcí veřejných člověkem, který spolu s bývalou šéfkou klubu VV Kristýnou Kočí chystal puč ve frakci nejmenší vládní strany.

Kočí o tom hovoří na nahrávce, kterou tajně pořídili její někdejší straničtí kolegové. Tluchoř vystupoval radikálně proti VV. Takový postoj podpořil i expremiér Mirek Topolánek. Prezident Václav Klaus naopak vidí za krizí právě "tluchořovskou kliku" v ODS.

Související:

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …