To byste nečekali. Pospíšil se prý dohodl s Topkou na kandidatuře do Bruselu

31. 1. 2014 21:09

Podle informací serveru Prvnizprávy.cz by měl bývalý člen ODS Jiří Pospíšil kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu za TOP 09, a to jako nezávislý kandidát. Pospíšil odešel z ODS, ovšem poslancem zůstal.

To byste nečekali. Pospíšil se prý dohodl s Topkou na kandidatuře do Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

Na lednovém stranickém kongresu Jiří Pospíšil neuspěl a nestal se místopředsedou ODS. "Nejsem uražený, nejsem zklamaný. Beru to jako vůli kongresu. ODS nestojí o moje služby," komentoval tehdy výsledek.

Nyní se rozhodl z ODS vystoupit a uvažuje o spolupráci s poslaneckým klubem TOP 09, neboť v Poslanecké sněmovně hodlá zůstat. Předseda klubu Miroslav Kalousek v tomto kroku nevidí problém. O vstupu do žádné strany ale Pospíšil nyní neuvažuje.

Podle zdroje Prvníchzpráv.cz ale hodlá s TOP 09 spolupracovat ještě výrazněji. S exministrem financí Kalouskem se údajně domluvil, že bude za TOP 09 kandidovat do Evropského parlamentu coby nezávislý.

Informaci však Kalousek nepotvrdil. "Taková nominace ještě nezazněla, ale děkuji, je to inspirativní nápad," řekl serveru Prvnízprávy.cz. Pospíšil na dotaz nereagoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…