To je katastrofa, hnízdo sršňů! Donald J. Trump si zase po čase otevřel pusu, jak byste to asi nečekali

25. 4. 2017 8:36

Donald Trump pozval konzervativní média na exkluzivní brífink. Informuje o tom prezidentovi nakloněný server Breitbart.com. Co s nimi řešil?

To je katastrofa, hnízdo sršňů! Donald J. Trump si zase po čase otevřel pusu, jak byste to asi nečekali
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

45. prezident USA pozval do Bílého domu konzervativní média, aby jim popsal, jak vidí svých prvních sto dní v úřadu. Došlo na ekonomické otázky, zahraniční politiku. Trump mluvil o Severní Koreji, Íránu i Sýrii. Stranou pozornosti prezidenta nezůstaly ani infrastrukturní projekty a sociální politika. Server Breitbart popisuje setkání s Trumpem jako recepci, které se zúčastnilo dvacet až třicet novinářů. Prezidenta doprovodili jeho poradci Reince Priebus, Steve Bannon a Jared Kushner a nechyběl ani tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

Celý článek naleznete ZDE.

Trump je připraven finančně znevýhodnit dovoz dřeva z Kanady. Totéž platí také o mléku. „To znamená, že začneme těžit naše vlastní dřevo a zemědělci budou prodávat naše vlastní mléko,“ očekává šéf Bílého domu. Tyto dva kroky jsou citlivým bodem v kanadsko-amerických vztazích už proto, že kanadská vláda údajně poskytuje zpracovatelům dřeva i zemědělcům dotace, čímž znevýhodňuje Spojené státy.

Máme rádi Kanadu. Žijí tam báječní lidé, je to úžasná země, ale dokázali velmi dobře využít výhod, které nabízí smlouva NAFTA,“ konstatoval prezident s poukazem na smlouvu o volném obchodu mezi Kanadou, Spojenými státy a Mexikem.

Trump je přesvědčen, že zásah člověka do amerických lesů pomůže i krajině. „Čelíme velkým požárům, protože se v panenské přírodě dějí některé věci a procesy a dějí se velmi dlouho, že jsou ty lesy ve velmi špatném stavu,“ zaznělo na setkání s novináři z úst prezidenta.

Křesťané na Blízkém východě, Asad a Kim Čong-un

Pokud jde o Sýrii, Trump má za to, že režim Bašára Asada podvedl 44. prezidenta USA Baracka Obamu, a svých zbraní hromadného ničení se nezbavil. Teď je nový prezident USA připraven vyčkat, co se bude dít dál, zda Asad k chemickým zbraním sáhne znovu.

Trump obhajoval svůj plán utratit obří částky za investice do americké infrastruktury poukazováním na to, že USA zbytečně investovaly 6 bilionů dolarů na Blízkém východě. ,,Řeknu vám, co jsme za to dostali: Je to tam dvacetkrát horší, než když jsme začali bombardovat Irák,“ sdělil americký prezident. „Z Iráku se stalo hnízdo sršňů, je to katastrofa. Mnohem horší, než může kdokoli pochopit,“ dodal.

Slíbil také, že bude věnovat pozornost situaci křesťanů na Blízkém východě, protože „se mi zdá, že s nikým není zacházeno hůř než s křesťany na Blízkém východě,“ zaznělo od prezidenta.

Nijak zvlášť sdílný prý Trump nebyl ve vztahu k Severní Koreji. Šéf Bílého domu ale pochybuje, že je severokorejský diktátor Kim Čong-un tak silný, jak říká, že je. „Nejsem si tak jistý, že je tak silný, jak říká, nejsem si tak jistý,“ kroutil hlavou Trump. Prezident nechápe, proč situaci okolo Severní Koreje neřešili už jeho předchůdci, nejen Obama, ale i Bill Clinton. Trump je přesvědčen, že dění okolo KLDR měli řešit.

Jeden bilion dolarů hodlá Trump vložit také do projektů na obnovu infrastruktury ve Spojených státech. Podle vlastních slov ale nezapomíná ani na bezpečnost a hodlá si tvrdě došlápnout na členy gangu MS-13. „Existují lidé, kteří přišli do této země, ale chovají se tak, že jim nemělo být celých milion let dovoleno sem přijít,“ uzavřel popis setkání s Trumpem server Breitbart.com.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

20:10 Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

Na Miloše Zemana mají Rusové kompromitující archiválie. Michael Kocáb to sice nemůže dokázat, v pořa…