To je nářez. Erdogan vyslal silná slova k Merkelové a Nizozemcům

13.03.2017 22:14

Diplomatická válka mezi Tureckem a Nizozemskem běží na plné obrátky. Evropská unie a NATO sice obě strany vyzývají ke klidu, ale prozatím se zdá, že ke klidu je asi tak stejně daleko jako ze Země na Mars. Země půlměsíce totiž hrozí, že požene Nizozemsko k soudu. A Němce, kteří se Nizozemců zastali, obvinili Turci z podpory terorismu. Informuje o tom agentura Reuters.

To je nářez. Erdogan vyslal silná slova k Merkelové a Nizozemcům
Foto: tccb.gov.tr
Popisek: Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil Nizozemsku, že ho požene k Evropskému soudu pro lidská práva. Je totiž hrubě nespokojen s tím, že Nizozemí nejprve odmítlo vpustit do země tureckého ministra zahraničí a později vyhostilo tureckou ministryni, která chtěla pár dní před nizozemskými volbami promluvit ke svým krajanům žijícím v Nizozemsku. Nizozemský premiér Mark Rutte to označil za nepřijatelné.

Tureckého prezidenta Erdogana počínání Nizozemců rozčílilo natolik, že je obvinil z používání „nacistických praktik“. Totéž o několik dní dříve řekl také o německých úřadech, které nechtěly umožnit vystoupení tureckých hodnostářů v Německu. Z bezpečnostních důvodů.

„Dovolávají se mezinárodního práva, kdykoli se jim to hodí,“ udeřil Erdogan na Nizozemce. Turcký prezident teď hodlá použít stejný metr. Příslušné podklady už se prý připravují.

Německo se Nizozemska zastalo a Erdogan nejbohatšímu státu EU zasadil další ránu. Němce obvinil z podpory terorismu. „Paní Merkelová, vy podporujete teroristy,“ řekl Erdogan doslova. Jeho slova přinesla agentura AFP.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

18:05 Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

Novinář a komentátor Jindřich Šídlo na serveru Seznam Zprávy hodnotí druhé funkční období prezidenta…