To jsou věci: Tady vyhrála Bobošíková, tady vyhrál Franz

14.01.2013 8:14

Na celostátní úrovni neuspěli, ale ne všude se o nich dá mluvit jako o poražených. Řeč je o Janě Bobošíkové, Přemyslu Sobotkovi, Taťaně Fischerové, Zuzaně Roithové a Vladimíru Franzovi. Zmínění outsideři totiž v některých obcích republiky zvítězili. Místy s řádným náskokem.

To jsou věci: Tady vyhrála Bobošíková, tady vyhrál Franz
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Debata prezidentských kandidátů na půdě Univerzity Karlovy

Vůbec nejméně hlasů dostala od voličů šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Získala 2,39 procenta hlasujících, což je dle údajů Českého statistického úřadu celkem 123 171 hlasů. Byť se dotkla dna pořadí, přece jen může slavit jeden úspěch. V jedné z nejmenších obcí České republiky, ve vesnici Želivsko u Svitav, s 36 obyvateli totiž Bobošíková získala šest hlasů, a může tak mluvit o děleném prvním místě. Stejný počet totiž nasbíral i Jiří Dienstbier.

A zase Svitavsko

Přemysla Sobotku (ODS) od Bobošíkové dělilo jen sedm setin procenta, v hlasech to dělá více než tři tisíce hlasů. Rovněž však nejvíce bodoval na Svitavsku. V malé vísce Vysoká získal šest hlasů, což stačilo na první místo.

Jedno vítězství může slavit i Taťana Fischerová. Vísku Březina na Vyškovsku u stejnojmenného vojenského újezdu přesvědčila natolik, že z celku sedmi voličů ji podpořili dva, a spolu se Zemanem se tak dělí o první místo.

Velký odstup od zmíněné trojice získala kandidátka lidovců Zuzana Roithová. Po celém Česku získala prvenství v 25 obcích. Zvítězila jak na jižní Moravě, tak ve svém bydlišti ve Dvorech nad Lužnicí a okolí.

Umělce a vysokoškolského profesora Vladimíra Franze podpořilo téměř o sto tisíc voličů více. Poznat to však příliš nešlo, protože se jeho základna pohybuje vesměs ve městech. Vítězství tak může slavit pouze v 11 obcích v tuzemsku. Nejúspěšnější byl v jižních a jihozápadních Čechách.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

4:44 Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

Konference o postupné ztrátě svobody v současné době na pražském Žofíně, kterou organizovala Národoh…