To mě rozčílilo. Nešťastník Špidla. Zeman šlehal ve sněmovně

11.11.2020 11:29 | Zprávy

„Na rozdíl od nešťastníka Špidly bych vám chtěl sdělit, že zdroje nejsou,“ zaznělo v Poslanecké sněmovně z úst Miloše Zemana. Prezident republiky dorazil podpořit vládní návrh rozpočtu a poslancům řekl, že katastrofa pandemie by měla pomoci alespoň k tomu, že najdeme odvahu k rázným krokům, kterou bychom v dobrých časech nenašli. Nejvíce bychom se podle něj měli zaměřit na ty, kteří čerpají „extrabuřty“ v podobě nejrůznějších daňových výjimek a zvýhodnění.

To mě rozčílilo. Nešťastník Špidla. Zeman šlehal ve sněmovně
Foto: Screen ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman podpořil v Poslanecké sněmovně vládní návrh rozpočtu

Jak se již stalo každoroční zvyklostí, prezident republiky Miloš Zeman dnes dorazil do Poslanecké sněmovny podpořit vládní návrh státního rozpočtu. Nejdůležitější zákon roku v letošním roce díky pandemii a uzavření ekonomiky vznikal ještě komplikovaněji než obvykle. Vláda navíc nemá zajištěnou ve sněmovně podporu, námitky vyjadřuje i KSČM, která jinak vládu podporuje.

Přesně v 10:30 vstoupil za zvuků fanfár ze Smetanovy Libuše pravým vchodem do jednacího sálu prezident Miloš Zeman, který se i letos rozhodl vládní návrh rozpočtu podpořit. Prezident se v minulých dnech scházel s premiérem i s ministryní financí Alenou Schillerovou a byl informován o vzniku rozpočtu.

V úvodu projevu se omluvil, že projev pronáší v sedě kvůli intenzivní bolesti nohou, ale jak připomněl, nohama se politika nedělá a věří, že hloubku jeho myšlenek to neovlivní. Pak připomněl, že v roce 1990 byl prvním porevolučním předsedou rozpočtového výboru parlamentu, takže o sobě snad může říci, že se v rozpočtu trochu vyzná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …