To to trvalo! Policie odhalila nebezpečného muslima, před kterým jsme varovali už v roce 2011. Víme více

23.01.2018 7:45

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha a jeho bratra se ženou z terorismu a přímé účasti v teroristické organizaci. Píše o tom dnešní MF Dnes. Před mužem přitom již v roce 2011 varovaly ParlamentníListy.cz.

To to trvalo! Policie odhalila nebezpečného muslima, před kterým jsme varovali už v roce 2011. Víme více
Foto: YouTube.com
Popisek: Útok na Světové obchodní centrum 11. září 2001

Muži s palestinskými kořeny se podle deníku narodili v Praze. Bratr muslimského imáma Omar Shehadeh měl společně se svou ženou vycestovat do Sýrie, kde se měl účastnit bojů na straně sesterské organizace Al-Káida Dažbhat Fatah aš-Šám. Imám pak měl činy schvalovat a v cestě jim pomáhat. 

Podle policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu Omar Shehadeh z Mratína ve středních Čechách nejprve absolvoval několikatýdenní kurzy, v nichž se učil zacházet se zbraněmi, bombami i taktiku boje. Následně cvičil „bratry“ k páchání teroristických útoků.

Anketa

Přestali jste někdy v posledních letech mít rádi herce či zpěváka čistě kvůli jeho politickému vystupování?

96%
4%
hlasovalo: 16010 lidí

Jeho advokát, jenž mu byl přidělen, Adam Kopecký, nyní uvedl, že muži jsou stíháni jako uprchlí a ani policie neví, kde se nacházejí. Obviněná je i Fátima, jež se za Omara provdala dle islámského práva šaría, aniž by jej viděla. Původně to byla Kristýna Hudková z vesničky Hořín na Mělnicku. Radikaloval ji Uzbek žijící ve středních Čechách. 

Třetím obviněným je podle deníku Sámer Shehadeh, z jehož elektronické komunikace se právě policisté dozvěděli o jeho pomoci bratrovi i Fátimě. Jak dodává MF Dnes, o Sámera se tajné služby zajímaly již v minulosti, když posílal muslimům vzkaz, aby se neúčastnili bohoslužby proti terorismu spolu s křesťany. 

Předseda Ústředních muslimských obcí se od všech tří obviněných distancoval. 

O Sámeru Shehadehovi psaly ParlamentníListy.cz již v roce 2011, kdy upozorňovaly na to, že v českých mešitách káže člověk schvalující teroristické atentáty v Izraeli, mající problém odsoudit útok islámských teroristů na Spojené státy z 11: září 2011. 

Útok z 11. září nelze prý odsoudit

V červenci 2005 v rozhovoru pro Lidové noviny například uvedl, že nemůže odsoudit útok na newyorská dvojčata. „Nejsem schopen ten útok jednoznačně odsoudit. Ale nerad bych zacházel do detailů,“ řekl k tomu tehdy.

„Dokážu pochopit, jakým způsobem uvažovali. Jde o to, že Spojené státy s podporou Británie i ostatních zemí bojují proti muslimům ve světě,“ řekl o svých muslimských spoluvěřících, kteří provedli teroristické útoky na londýnské metro. Nicméně v případě Londýna a Madridu podle něho udělali muslimové chybu.

Palestinci mají pokračovat v útocích

Sámer Shehadeh rovněž schvaloval teroristické útoky Palestinců proti Izraelcům. „Izraelské civilní obyvatelstvo neexistuje. Veškeré izraelské obyvatelstvo jsou vojáci... Útoky Palestinců v Izraeli jsou ospravedlnitelné, neboť Izraelci vzali Palestincům území, napadli je, vyvražďují palestinské obyvatelstvo. A je jim jedno, jestli mezi oběťmi jsou ženy, děti nebo ti, kteří atentáty spáchali. A vraždí hromadně. Podívejte se na útoky proti uprchlickým táborům i další masakry. Skutečný terorismus páchá izraelská armáda, jde o terorismus státní... Lidé v Palestině nemají na výběr: kdyby přestali podnikat tyto útoky, poddali by se izraelské okupaci,“ řekl k tomu.

Dále se přiznal, že by chtěl, aby celý svět náležel islámu a právu šaría. „Každý muslim si přeje, aby celý svět byl islámský, aby celý svět byla jedna islámská umma,“ uvedl.

  • Psali jsme ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…