Todle ne! Frajer byl každý týden na golfu, dělal dluhy a kšefty, ze kterých se nemůžeme vyhrabat! Do Senátu za ODS míří postava, která lékařům v Brně staví skalpely do pozoru

20. 5. 2020 17:00

„Celý život působím ve zdravotnictví, nejdříve jako lékař a postupně jsem se dostal až na pozici ředitele jedné či druhé fakultní nemocnice, kde jsem pracoval patnáct let. Proto vím, co je ještě potřeba ve zdravotnictví zlepšit," uvádí na svých webových stránkách Roman Kraus, kandidát ODS do horní komory Parlamentu. A právě Krausova kandidatura zvedla ze židle hned několik jihomoravských odborníků, s nimiž měla redakce možnost hovořit.

Todle ne! Frajer byl každý týden na golfu, dělal dluhy a kšefty, ze kterých se nemůžeme vyhrabat! Do Senátu za ODS míří postava, která lékařům v Brně staví skalpely do pozoru
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: A jedno z nádvoří
reklama

Anketa

Kdo víc přispěl ke zvládnutí koronakrize?

hlasovalo: 17709 lidí
„Zažil jsem chování pana Krause mnohokrát, při mnoha příležitostech, naprosto nerozumím, jak si ODS mohla tohoto člověka napsat na kandidátku do Senátu," řekl redakci jeden z našich zdrojů. Ostrý tón ovšem nepoužil sám. „Pan Kraus jako ředitel pravidelně jednal v nemocnici ve velmi divných prostorách, kam bral hosty, aby se řešili všemožné věci, byl jsem u toho, takže vím, že to je pravda," sdělil další náš brněnský zdroj.

Ani on, ale ani další však nechtěli uvádět svá jména. Důvod?

„Tak například pan Kraus působil u Svaté Anny a také ve VF Brno. Stav, v němž se nemocnice ocitly, byl až děsivý. A to po všech stránkách. Pan Kraus pravidelně v pátek chtěl být na golfu, takže měl čas se věnovat agendě několika tisíc zaměstnanců pouze řídce. Zajímaly ho zejména vybrané kliniky, vybrané IT zakázky, opravy budov a podobně. Tento muž chce reprezentovat koho? Skupiny, které mu pomáhaly? To snad ne," diví se jeden z mužů, s nimiž jsme měli možnost hovořit.

Sám Roman Kraus, soudě podle webových stránek, pohlíží na celou kandidaturu jinak. Chce se prý hlavně starat o lidi. „V Senátu má většinu opozice a proto plní svou funkci," konstatuje spolu s tím, že „i svobodné volby mohou přivést k moci diktaturu - také senát může být pojistkou, aby se tomu tak nestalo."

Doplňme, že Kraus byl v letech 2006 až 2007 ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, následně v období od roku 2007 do roku 2019 ředitelem Fakultní nemocnice Brno. Vzhledem k rozsahu informací, které jsou s jeho jménem spojeny, přinesou ParlamentníListy.cz samostatný materiál v následujících dnech.

Oficiální webové stránky kandidáta

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babišův syn si dopisoval s Pavlem Šafrem: Otec byl vždy falešný a zlý. Zrůda, primitiv. Strach nemám, je to srab

17:51 Babišův syn si dopisoval s Pavlem Šafrem: Otec byl vždy falešný a zlý. Zrůda, primitiv. Strach nemám, je to srab

Andrej Babiš mladší poskytl rozhovor šéfredaktorovi serveru Forum24.cz Pavlu Šafrovi. Byl to rozhovo…