Tohle může vymyslet jen nějaká kovaná marxistická hlava. Na to chudí lidé nebudou mít! Ekonomka Šichtařová nechápe, co zase vymysleli v Bruselu

17.11.2017 8:27 | Zprávy

Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozepsala o dalším „skvělém“ nápadu EU. Brusel teď chce bojovat proti tzv. „kurví*kům“ či slušněji řečeno kazítkům. Na první pohled sice může znít ušlechtile, když někdo řekne, že bude firmy nutit vyrábět kvalitnější výrobky. Jenže tato mince má i svou odvrácenou stranu.

Tohle může vymyslet jen nějaká kovaná marxistická hlava. Na to chudí lidé nebudou mít! Ekonomka Šichtařová nechápe, co zase vymysleli v Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Každý má zkušenost s výrobky, které se mu po nějaké době rozbijí. Celá řada věcí nevydrží celé roky. Šichtařová má tuhle zkušenost a kuchyňským robotem, který jí zpravidla nevydrží déle než měsíc. Vždycky se jí po měsíci jedna součástka ulomí. Jenže podle Šichtařové v tomto případě nejde o žádné kazítko. Jde o to, jak kvalitní výrobek si koupíte. Pokud si koupíte robota za tři sta korun, nemůžete čekat, že vydrží to samé jako robot za tři tisíce korun. Pokud si koupíte robota za tři stovky, musíte počítat s tím, že je vyroben z levnějších materiálů, které zkrátka vydrží méně než materiály, ze kterých je vyroben přístroj za tři tisíce.

Politici a úředníci, kteří chtějí bojovat proti kazítkům, lidem ve skutečnosti říkají, že budou usilovat o to, aby se v obchodech dali koupit jen roboti za tři tisíce korun. Pokud si někdo robota za tři tisíce nemůže dovolit, bude mít smůlu.

Celý článek Markéty Šichtařové naleznete zde

„Ale když se napíše do novin, že Brusel si posvítí na nepoctivé výrobce, tak to zní moc pěkně, není-liž pravda? Co na tom, že to je lež jako věž, protože tohle se nedá administrativně vynutit, aniž by vznikl paskvil. Když si to totiž shrneme, EU pod zástěrkou údajného zkvalitnění služeb zákazníkům šíří neúctu k přáním klienta, likviduje domácí průmysl ve prospěch zahraniční konkurence, zdražuje, aby se chudí lidé k výrobkům vůbec neměli šanci dostat, a motivuje k podvádění. Tohle může vymyslet jen nějaká kovaná marxistická hlava. Vždyť to taky pořád říkám, že socialismus je zpátky v plné parádě,“ varovala dáma.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…