Tohle se Gretě nepovedlo. Chtěla chránit přírodu a vyrazila na summit na jachtě. Jenže...

15. 8. 2019 17:17

Kritika se snesla na hlavu švédské aktivistky Grety Thunbergové. Ta se vydala z Velké Británie do New Yorku na jachtě. Chtěla tak ostatním demonstrovat ekologické chování. Mořeplavec Rudolf Krautschneider však míní, že se k přírodě Thunbergová rozhodně šetrněji nechová.

Tohle se Gretě nepovedlo. Chtěla chránit přírodu a vyrazila na summit na jachtě. Jenže...
Foto: Repro ČT
Popisek: Aktivistka Greta Thunbergová na fóru TEDx

Krautschneider dokonce uvádí, že kdyby každý plul na jachtě, na jaké nyní pluje Thunbergová, jsou následky doslova katastrofální. Uvedl to pro server iDNES.cz. Důvodem je to, že než se taková plachetnice podle jeho slov vyrobí, vznikne daleko víc emisí než při výrobě auta sériovou výrobou. 

Původní text ZDE

„Jachta navíc musí mít motor, bez něj byste ani nevypluli z přístavu. A jakmile máte motor, máte odpad,“ uvedl a dodal, že kdyby všichni jeli na takové lodi jako Thunbergová, zničili by tisíckrát víc přírody, než když letí letadlem. „Kdyby sedla do dřevěné veslice a plula na druhou stranu, tak ještě budiž,“ řekl ostře. 

Celá plavba je navíc podle všeho nekomfortní, když na jachtě je minimální vybavení, chybí dokonce i umyvadlo či toalety. Kromě Thunbergové je na palubě ještě její otec, další dva členové posádky a německý kapitán Boris Herrmann. Thunbergová míří do USA kvůli klimatickému summitu. Cesta by měla trvat 10–14 dní. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…