Tohle za covid neschováte: Zlá zpráva o Česku. Babiš nebude rád

01.10.2020 10:01

Ekonomka Hana Lipovská spolu s novinářkou Janou Bobošíkovou sepsaly pod hlavičkou Institutu svobody a demokracie text, v němž důrazně varovaly před blížícím se propadem české ekonomiky. Varovaly dokonce, že v obchodech nemusí být ani dostatek toaletního papíru. Ekonomka Hana Lipovská, jinak také členka Rady ČT, teď doplnila jedno varování.

Tohle za covid neschováte: Zlá zpráva o Česku. Babiš nebude rád
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2
reklama

V půli září sepsala Hana Lipovská spolu s Janou Bobošíkovou text, v němž se na několika datech pokusily ukázat, že je na tom česká ekonomika opravdu zle.

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 31426 lidí

Podle Jany Bobošikové a Hany Lipovské se definitivně ukazuje, že má česká ekonomika velký problém. Dámy při svém hodnocení vychází z dat Českého statistického úřadu. Tato data ukazují. že na tom česká ekonomika nikdy nebyla hůř.

Vláda však podle nich dělá, že se nic neděje a místo zpráv z ekonomiky zásobuje občany informacemi o posílání roušek seniorům, o německo-visegrádské pomoci Maroku, za kterou ČR zaplatí 100 milionů Kč, o změně statusu Rady pro rovnost žen a mužů a o sjednání „Dohody mezi vládou České republiky a vládou Pákistánské islámské republiky o spolupráci v oblasti obranného průmyslu a logistiky“.

Trpkou třešní na hořkém dortu je dnešní informace týdeníku Hrot, podle které Česká republika směřuje k nesoběstačnosti ve výrobě toaletního papíru. Poslední tuzemský výrobce této nezbytné komodity je totiž opět na hraně insolvence,“ doplnily Lipovská s Bobošíkovou.

Na počátku října Lipovská vládu varovala, že stávající situaci, která se promítá i v plánovaném schodku na příští rok, který může podle šéfky státní lasy za hnutí ANO Aleny Schillerové přesáhnout 300 miliard, už za covid schovat nepůjde. Podle Lipovské potřebujeme podstatně zodpovědnější a skromnější rozpočet.

„Zadlužit ekonomiku umí každý, kdo má většinu ve Sněmovně. Většinu ve Sněmovně na podzim 2021 by ale měl mít ten, kdo předloží rašínovský rozpočet. Není to zase tak těžké. Jenže k tomu jsou potřeba národohospodáři - nikoli daňaři, ani firemní účetní, a už vůbec ne manažeři, marketéři či píáristé. Klukovský argument, že ‚to tak dělají všichni‘, neobstojí. A pod roušku COVIDu se už všechno neschová,“ napsala Lipovská.

Není přitom bez zajímavosti, že Lipovská se členkou Rady ČT stala pravděpodobně i díky hlasům poslanců z Babišova hnutí ANO, protože bez síly 78 poslanců ANO se ve Sněmovně podaří máloco, ale Lipovská se teď stejně k Babišovi a k politice jeho hnutí staví kriticky.


Hana Lipovská varuje před ekonomickými problémy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…