Tolerujeme Prague Pride a Konvičku budeme popotahovat? Blížíme se před rok 1989, obává se Babišův zastupitel

22.08.2016 20:32

Pražský zastupitel Patrik Nacher zvolený za hnutí ANO se zastal magistrátního úředníka, který povolil nedělní akci Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Podle Nachera úředník mohl jen těžko vědět, co bude Konvička provádět, takže akci povolil. Kdyby to bylo jinak, podle Nachera by hrozilo, že se rychle vrátíme před rok 1989, kdy byl komunistický stát mnohem mocnější. Přidal ještě pár slov o Prague Pride a rozstříhání standarty prezidenta republiky.

Tolerujeme Prague Pride a Konvičku budeme popotahovat? Blížíme se před rok 1989, obává se Babišův zastupitel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher
reklama

„Nevím, proč se zase hledají obětní beránci, na které je třeba něco hodit, a dělá se z komára velbloud. Jak může úředník z nahlášené akce zjistit detaily, které v kontextu a v dané situaci mohou, ale nemusejí něco vyvolat. V momentě, kdy se tak údajně na náměstí stalo, akce byla hned zrušena. V pořádku. Jinak by ale ve jménu prevence a z opatrnosti úředník mohl zakázat kdeco a jsme rázem před rokem 1989,“ varoval Nacher na sociální síti Facebook.

Reagoval tak na slova pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO), která prohlásila, že by bláznům podobnou akci nepovolila. Dala tak jasně najevo, co si o Martinu Konvičkovi myslí. Úředník, který happening povolil, podle primátorky pochybil. Jak vidno, zastupitel Nacher její pohled nesdílí. Proč? Protože hrůzu může v některých lidech vyvolávat i průvod Prague Pride a ten úředníci také nezakazují. Nacher v této souvislosti připomněl i rozstříhání prezidentské standarty. Tento čin řadě lidí nevadil, z čehož je patrné, že neměří každému stejným metrem.

Čistě teoreticky může v některých lidech vyvolávat paniku třeba i průvod Prague Pride, třeba některé převleky mohou vystrašit děti. A popohání snad někdo úředníky? Také je zajímavé číst a pozorovat, jak ti, kteří zničení prezidentské standarty a vyvěšování trenýrek nad Pražským hradem považovali za vrchol demokracie, nyní nejhlasitěji protestují. Asi takhle – buď mi v principu vadí obojí, protože je to už za hranou (byť z různých důvodů), anebo jsem takový demokrat, že uznávám svobodu projevu v tom nejširším slova smyslu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

22:50 Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

ROZHOVOR Očkování proti covidu musí být striktně dobrovolné, nikdo nesmí být diskriminován. Bonifika…