Tomáš Haas se zamyslel, komu posloužila smrt Borise Němcova. A Putin to prý rozhodně není

28.02.2015 21:14

Analytik Tomáš Haas, jenž nedávno opustil ODS, si na Facebooku klade otázku, komu by vlastně prospěla smrt opozičního ruského politika Borise Němcova. Zaráží ho přitom, kolik lidí je na sociálních sítích přesvědčeno, že objednavatelem vraždy byl ruský prezident Vladimir Putin, tomu prý Němcovova smrt rozhodně neprospěla, Haas vysvětluje proč.

Tomáš Haas se zamyslel, komu posloužila smrt Borise Němcova. A Putin to prý rozhodně není
Foto: MK
Popisek: Tomáš Haas
reklama

Na to, aby bylo možné říci, kdo zabil kritika Vladimira Putina Borise Němcova, toho prý zatím víme příliš málo. Víme jen, že padly čtyři výstřely, ale jasno prý není ani v počtu útočníků. A navzdory tomu, že je informací tak málo, je řada lidí přesvědčena, že za útokem stojí právě Putin.

"Putin se stane (a podívám-li se do dnešního tisku, už se stal) prvním a jediným podezřelým, obviněným i odsouzeným. Kdo jiný, že? Vždyť v Rusku s ním stačí nesouhlasit a PIF, je po vás. Jenže, proč? Aby se zbavil kritika a soupeře v příštích prezidentských volbách? Že by Putina porazil, nevěřil ani on sám. Chyby Západu, sankce, snaha o izolaci Ruska a jeho obklíčení vojsky USA a NATO, která sice, jak všichni víme, mají jen odrazit ruskou, jinak nevyhnutelnou, agresi, končí tím, že ruská veřejnost je chybně interpretuje jako hrozbu a roste, jako vždy v historii, když se tak stalo, ruský nacionalismus. A Putinova popularita stoupá. Stoupá samozřejmě i podpora nacionalistických sil v Rusku, jako je Žirinovského strana. Nestoupá podpora demokratických opozičních stran, ani komunistů," podotýká Haas.

Ve skutečnosti je to tak, že Putin, stejně jako prezident Spojených států Barack Obama volá po důkladném vyšetření vraždy, přestože mu přinese spoustu problémů a jak už Haas naznačil, pravděpodobně to nepomůže ani růstu popularity demokratických opozičních stran.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…