Tomáš Halík volá kněží do první linie. Mají předvést obětavou lásku

20.10.2020 20:44

Katolický kněz Tomáš Halík se obrátil na církevní představitele s žádostí, aby se zapojili do pomoci v boji s koronavirem. „Kdo jiný by právě nyní měl stát v přední linii pomoci bližním?“ uvedl profesor v komentáři pro server Seznam Zprávy.

Tomáš Halík volá kněží do první linie. Mají předvést obětavou lásku
Foto: repro Youtube
Popisek: Tomáš Halík - Promluva k Velikonoční neděli
reklama

Halík se pozastavuje nad skutečností, že se vedení krajů neobrací s žádostí o pomoc i na studenty teologie. „Připadá mi to smutně příznačné pro naši společnost a její převažující vztah k církvím,“ dodává s tím, že církev přitom během první jarní vlny pandemie sehrála také důležitou roli.

Církevní představitele nyní žádá o zintenzivnění pomoci. „Chtěl bych v této kritické době požádat představené křesťanských církví, řeholí, teologických fakult a seminářů, aby nyní umožnili a povzbudili dobrovolnickou službu studentů a studentek teologických fakult, seminaristů, noviců a mladé generace institutů zasvěceného života nejen v nemocnicích, nýbrž i v domovech seniorů a podobných zařízeních,“ zní jeho výzva.

„Kdo jiný by právě nyní měl stát v přední linii pomoci bližním, projevit konkrétní a účinné formy obětavé lásky, lidské blízkosti, útěchy, povzbuzení a naděje?“ zakončuje Halík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…