Tomu nevěřte! Historik se tvrdě opřel do zveřejněné verze sestřelení letadla

13.08.2014 18:00 | Zprávy
autor: luš

O sestřelení malajsijského letadla kolují v médiích a po internetu záměrně nepravdivé informace, které slouží jako jakási antipropaganda. Mají za cíl zmást lidi, kteří nepřemýšlí nebo nemají relevantní informace, myslí si česko-německý historik a publicista Tomáš Krystlík. Někteří Češi se k tomu prý navíc nechtěně přidávají, když dezinformace přebírají a předávají další veřejnosti.

Tomu nevěřte! Historik se tvrdě opřel do zveřejněné verze sestřelení letadla
Foto: tan
Popisek: Trosky malajského letadla na Ukrajině

Krystlík si k dokázání svého tvrzení vzal na paškál článek Jiřího Bati „Němci nalezli v kabině MH17 třicetimilimetrové otvory”, zveřejněný na stránkách ParlamentníchListů.cz. V něm komentátor přebírá tvrzení plukovníka východoněmecké lidové armády ve výslužbě Bernda Biedermanna ohledně sestřelení malajsijského dopravního letadla nad východní Ukrajinou.

Baťa tak v inkriminovaném článku podle vzoru plukovníka bývalé východoněmecké Národní lidové armády (už jen jeho profesní minulost prý měla u Bati vzbudit ostražitost) uvádí, že „kokpit MH17 byl zasažen ze dvou stran, jak vstupní, tak výstupní otvory jsou na stejné straně”.

„Z toho plyne, že letadlo bylo zasaženo z boku v podstatě proti sobě letícími ukrajinskými stíhačkami. Zázračně tedy zasáhly cíl letící kolmo k jejich dráze letu a tedy pohybující se zleva doprava nebo opačně rychlostí 250 m/s a při tomto krkolomném manévru se dalším zázrakem vzájemně nesestřelily! I kdyby se jim to podařilo, bylo by letadlo zasaženo po podstatné délce trupu!“ uvádí Krystlík údaje na pravou míru s tím, že je nesmysl, aby byl zasažen jen kokpit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …