Topkař Jakob: Proti Putinovi svetrem, proč ne? Každý musí přispět. Je potřeba to lidem vysvětlit

17.08.2022 18:00 | Zprávy
autor: jma

Místopředseda TOP 09 Jan Jakob souhlasí se slovy předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Adamové Pekarové (TOP 09), že si lidé mají v zimě vzít svetr navíc. „Pokud se má svetr stát symbolem proti Putinovi, proti válce, kterou vede na Ukrajině, ale i proti energetické válce vůči nám, tak mi to jako symbol nevadí,“ řekl poslanec s tím, že každý musí v této krizi přispět svým dílem.

Topkař Jakob: Proti Putinovi svetrem, proč ne? Každý musí přispět. Je potřeba to lidem vysvětlit
Foto: TOP 09 / David Tesar
Popisek: Jan Jakob

O „dalším svetru“ hovořila Pekarová Adamová v neděli a vyvolala tím značný poprask. „Ze studií v Anglii vím, že tam se ta teplota ve vnitřních prostorech pohybovala ještě níže, než navrhujeme, a nikdo s tím problém neměl. U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku – zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr,“ prohlásila Pekarová Adamová.

Se svou šéfkou Jakob souhlasí a dodává, že vláda samozřejmě připravuje mnohá opatření, ale ke zvládnutí krize je nutný příspěvek každého občana. „Pokud se má svetr stát symbolem proti Putinovi, proti válce, kterou vede na Ukrajině, ale i proti energetické válce vůči nám, tak mi to jako symbol nevadí. Je nutné si uvědomit, že krize dopadne opravdu na každého z nás. Chci ubezpečit, že zimu společně zvládneme, ale každý musí přispět svým dílem,“ vzkázal Jakob ve vysílání CNN Prima News. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…