Topolánek se rozpálil do běla: Lidé, kteří berou přes 100 tisíc, si nemohou nemoc dovolit. A přitom platí nemocenskou těm vašim chudáčkům!

03.11.2018 16:37

Poslanci v posledních dnech rozhodli o několika bodech, které vzbudily mezi lidmi vášnivé debaty. Jedním z nich bylo zrušení třídenní karenční doby, tedy rozhodnutí, že nemocenská bude vyplácena od prvního dne nemoci. Za zrušení karenční doby se postavil pirát Ferjenčík. Rýpl si přitom do lidí, kteří berou plat přes sto tisíc. A expremiér Mirek Topolánek se neudržel...

Topolánek se rozpálil do běla: Lidé, kteří berou přes 100 tisíc, si nemohou nemoc dovolit. A přitom platí nemocenskou těm vašim chudáčkům!
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek

Zákonodárci v dolní komoře Parlamentu rozhodli o tom, že si zvednou platy o 20 procent a jejich základní plat od 1. ledna překročí hranici 90 tisíc korun. Rozhodli také o tom, že bude zrušena třídenní karenční lhůta a nemocenská se bude vyplácet od prvního dne nemoci. Pravicová opozice se postavila proti tomuto návrhu, neboť má strach, aby lidé zrušení karenční doby nezneužívali. Pirát Mikuláš Ferjenčík se obavám svých sněmovních kolegů vysmál.

„Osobní poznámka ke karenční době. Přijde mi naprosto absurdní, že lidi, co berou sto tisíc a v případě, že náhodou onemocní, berou úplně stejných sto tisíc, poučují normální pracující, že když onemocní, tak si mají raději vzít dovolenou, aby uživili rodinu,“ napsal pirátský poslanec na sociální síti twitter.

Expremiér Mirek Topolánek, jehož vláda karenční dobu zaváděla, okamžitě přešel do protiútoku. Připomněl pirátskému poslanci, že lidé, kteří vydělávají sto a více tisíc měsíčně, za to často platí mimo jiné tím, že si nemohou dovolit dlouhodobě stonat.

„Vůbec netušíte, o čem mluvíte. Lidé, kteří berou 100 000 a víc tu krátkodobou nemoc (o té je karenční doba) řeší přes So a Ne a tu dlouhodobou (a té se karenční doba netýká) si nemohou dovolit. Přitom platí zdravotní daň v neskutečné výši a platí nemocenskou těm vašim chudáčkům,“ zdůraznil expremiér s tím, že jeho kabinet pomáhal prosadit zavedení karenční doby a dodnes je na to hrdý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…