Toto Jan Kraus řekl v televizi o Miloši Zemanovi

28.01.2016 11:21

„Neviděl bych to tak dramaticky, to je prostě humor Miloše Zemana,“ říká moderátor Jan Kraus k aféře „Sobotka a kalašnikov“. Zároveň však Zemana přirovnává ke komunistickému prezidentovi Klementu Gottwaldovi, který prý o kalašnikovu nejen mluvil, ale i ho použil. „Miloš Zeman je takovej Gottwald dvojka,“ konstatuje Kraus.

Toto Jan Kraus řekl v televizi o Miloši Zemanovi
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

„Určitě jste zaznamenali, že máme ohromnou mediální aféru kvůli výrokům prezidenta, kdy na dotaz, jak se zbavit Sobotky na postu předsedy vlády řekl, že jsou dvě možnosti: jedna volby a druhá kalašnikovem. Pro dámy, to je samopal,“ uvedl moderátor v pořadu Show Jana Krause, který včera odvysílala televize Prima.

Na rozdíl od médií a politiků by to ale Kraus tak dramaticky neviděl. „To je prostě humor Miloše Zemana. Většina věcí, které Miloš Zeman dělá je humor. Ale nejen každej Čech ho nechápe, často celej svět ho nechápe. Ale je to humor a nedá se to brát vážně,“ pronesl na adresu prezidenta.

Moderátor nicméně jedním dechem dodal, že jako prezident musí být Zeman s výroky a humorem opatrný. „Zkuste si to představit. Řekl by to Masaryk? No neřekl, už proto, že kalašnikov v té době ani nebyl. A z těch záznamů, co o panu Masarykovi máme, nevyplývá, že by měl podobný smysl pro humor, nebo podobný způsob státnického vyjadřování,“ porovnal Kraus způsob výkonu funkce prvního československého prezidenta a současné české hlavy státu.

Edvard Beneš by výrok o kalašnikovu prý také nepronesl. Českoslovenští komunističtí prezidenti by se ale dle Krause nezdráhali něco takového vypustit z úst. „Gottwald? Ten to nejen řekl, ten ho i použil. Zápotocký? To samý co Gottwald. Husák by to zkusil jinak, určitě by to neřekl, ale kalašnikov by možná použil,“ míní moderátor. Náš první porevoluční prezident Václav Havel by prý kalašnikov použil leda jako divadelní rekvizitu. A Václava Klaus? Ten by prý řekl, že má lepší přátele, než je Kalašnikov.

„Čili, můžeme to uzavřít. Miloš Zeman je takovej Gottwald dvojka,“ konstatoval Kraus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…