Toto má být příští britský premiér? Čulíkovy listy jsou zděšeny z předsedy opozice Corbyna

01.02.2019 20:45

Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn si prý neváhá vymýšlet, aby obhájil notoricky lživou levičáckou propagandu. Tato slova použil server Britské listy Jana Čulíka. A nezůstalo jen u nich.

Toto má být příští britský premiér? Čulíkovy listy jsou zděšeny z předsedy opozice Corbyna
Foto: archív autora
Popisek: Jeremy Corbyn

Jeremy Corbyn, lídr opozičních britských labouristů, by se mohl stát příštím premiérem ostrovního království, které se v tuto chvíli rozhoduje, jak přesně odpochoduje z Evropské unie. O to spíš je podle serveru Jana Čulíka třeba se podívat na některé Corbynovy názory.

Problém s Jeremym Corbynem totiž je, že neváhá opakovat některé levičácké propagandistické nesmysly. Potvrdilo se to prý v rozhovoru, který Corbyn poskytl v roce 2012 antisemitskému konspiračnímu teoretikovi Morrisi Hermanovi.

„Hned v úvodu videozáznamu se Corbyn hlásí k levičáckou propagandou notoricky lživě podávané historce z vietnamské války, podle níž tzv. incident v Tonkinském zálivu měl být právě americkou operací pod falešnou vlajkou s cílem zatáhnout Severní Vietnam do války s USA,“ píše server.

Incident v Tonkinském zálivu se odehrál 2. srpna 1964. Vietnamské torpédové čluny zaútočily na americkou loď USS Maddox. Americká loď prý napřed vypálila varovné výstřely, pak už došlo na ostrou odpověď dotírajícím vietnamským lodím. O dva dny později mělo údajně dojít k dalšímu incidentu. Zatímco první incident se odehrál, o tom druhém se vedou spory. K prvnímu incidentu však skutečně došlo a podle serveru není důvod si myslet, že ve skutečnosti šlo o americkou operaci provedenou pod falešnou vlajkou.

Corbyn to přesto v již zmíněném rozhovoru tvrdil a analogicky prohlásil, že Izraelci mohou provést operaci pod falešnou vlajkou, aby rozpoutaly válku s Íránem. Server k tomu dodává, že žádný takový falešný incident si nikdo vymýšlet nemusí, protože teroristická uskupení Hamás a Hizballáh už Írán v boji proti Izraeli podporuje.

„Žádný falešný incident pro zahájení íránsko-izraelské války si tedy nikdo vymýšlet nemusí. Dokud budou voliči vycházet z ničím neodůvodněného předpokladu, že dává jakýsi smysl dělit pošuky na ‚pravicové‘ a ‚levicové‘, přičemž ti druzí se údajně vyznačují vyšší užitnou hodnotou, podělané životy těchto voličů budou s ubíhajícím časem jen stále podělanější,“ uzavřel server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…