Toto vám česká média zamlčela: Pozvete Putina do Bílého domu? I to zodpověděl Donald J. Trump na palubě svého letadla. A také řekl něco, z čeho Bursíka klepne pepka

15.07.2017 19:40

Server New York Times přinesl ukázku rozhovoru, který poskytl prezident USA Donald Trump na palubě Air Force One při cestě do Paříže u příležitosti výročí dobytí Bastily. Mimo jiné se v něm věnoval ekologii, vztahům s Čínou, Koreou, ale i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Toto vám česká média zamlčela: Pozvete Putina do Bílého domu? I to zodpověděl Donald J. Trump na palubě svého letadla. A také řekl něco, z čeho Bursíka klepne pepka
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

„Jsem zastánce těžby uhlí, zemního plynu, alternativní energie, větru,“ řekl ve vztahu k životnímu prostředí Trump. Dle svých slov je zastáncem výroby mnohem většího množství energie než kdokoliv jiný, kdo kdy zastával americký prezidentský úřad. „Budeme mít dost uhlí, jehož těžbu chtěla zastavit demokratická kandidátka Hillary Clintonová,“ obul se do své soupeřky Trump s tím, že ona chtěla omezit všechna fosilní paliva.

V této souvislosti také pohovořil o Rusku. „Proč na to má vliv Rusko? Protože vydělává peníze prostřednictvím prodeje ropy. Máme pod sebou více ropy než kdokoli jiný. A chci ji využít,“ nechal se slyšet Trump. Velmi jasně pak hovořil o tom, že Spojené státy budou soběstačné a vývozem fosilních paliv připraví Rusko o zisky.

  • Původní text ZDE

Těžba břidlicového plynu však budí vášně mezi ekologickými aktivisty. Americký prezident svým plánem jistě zvedne ze židle předsedu Liberálně ekologické strany Martina Bursíka. Právě on byl v minulosti hlasitým zastáncem toho, abychom se zcela odpoutali od fosilních paliv a do roku 2050 radikálně snížili emise skleníkových plynů.

Měl bych pozvat Putina do Bílého domu

Trump dostal na palubě Air Force One také přímý dotaz, zda pozve do Bílého domu ruského prezidenta Putina. „Řekl bych, že ano. Ve správný čas. Nemyslím si, že teď je ten správný čas, ale ano, pozval bych ho. Podívejte, bylo by pro mě jednoduché vám říct, že ho určitě nepozvu. Ale to by byla hloupost. Bylo by nejjednodušší vám říct, že ho nikdy nepozvu a s Ruskem nikdy nepromluvíme. A všichni mí přátelé v Kongresu by říkali – on je tak skvělý. Vážení, je to pravděpodobně druhá nejsilnější jaderná velmoc na světě. Pokud se s ní nebavíte, jste hloupí. Bylo by pro mě nejjednodušší říci Maggie a vám ostatním, že s Putinem už nikdy nepromluvím a každý by mě miloval. Ale já musím dělat to, co je správné,“ reagoval Trump.

Následně nechyběly ani žerty, a to v souvislosti se solární energií a se zdí, která má vyrůst na hranici s Mexikem a bránit migrační krizi. „Neexistuje lepší místo pro využití solární energie, než na hranici s Mexikem. Solární panely na hraniční zdi by ve skutečnosti vypadaly dobře. Je velká šance to takto udělat,“ míní šéf Bílého domu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal  do školy jen díky inkluzi...

15:54 Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal do školy jen díky inkluzi...

V posledním díle Mých zpráv se Jaromír Soukup věnoval zdravotnictví, kde si prý ministr Vojtěch bude…