Tragédie při svátku v Izraeli: 44 mrtvých po pádu tribuny

30.04.2021 8:48 | Zprávy
autor: nab

Při tlačenici na židovském poutním místě v severním Izraeli, kterou vyvolal pád tribuny, zemřelo 44 lidí, přes sto lidí je zraněno, uvedla agentura AP s odvoláním na záchranáře. Jedná se o jednu z nejsmrtelnějších civilních katastrof v historii Izraele, píše o tom iDNES.cz.

Tragédie při svátku v Izraeli: 44 mrtvých po pádu tribuny
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Netanjahu

Původně média informovala o kolapsu části tribuny, úřady později oznámily, že oběti si vyžádala tlačenice, ve které se lidé udusili nebo byli ušlapáni.

Tlačenice nastala v pátek brzy ráno při oslavách svátku lag ba-omer, při němž věřící zapalují vatry a pořádají poutě k hrobu mystika Šimona bar Jochaje, který žil ve 2. století. Poutí se obvykle účastní tisíce lidí, kteří se na místě modlí, tančí a zpívají.

Původní zdroj ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Víte, co já považuji za podstatu věci? Samotnou imunitu. Proč ji máte? Proč ji nezrušíte? Proč ze sebe děláte tou imunitou něco víc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

7 dní do devadesátky. Milion chvilek vytáhne na Letné znovu Svěráka

20:30 7 dní do devadesátky. Milion chvilek vytáhne na Letné znovu Svěráka

Herec a scenárista Zdeněk Svěrák se jako dlouholetý podporovatel občanských iniciativ znovu chystá v…