Třetí vakcína a doba temna. Konvalinka hasí nadšení Čechů. Ve světě to vře

14.05.2021 10:22

Zatímco čeští ministři vyhlížejí návrat k normálu už letos v září, biochemik Jan Konvalinka tato nadějná očekávání hasí. Většina světa prý směřuje do velmi temného období. „Je iluzorní představa, že postavíme zeď a virus sem nepustíme,“ uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus biochemik Jan Konvalinka s tím, že máme očekávat další mutace.

Třetí vakcína a doba temna. Konvalinka hasí nadšení Čechů. Ve světě to vře
Foto: Repro YouTube
Popisek: Prof. Jan Konvalinka

Anketa

Chcete, aby sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Andreje Babiše?

11%
86%
hlasovalo: 19761 lidí
Podle Konvalinky se dříve či později může do Česka dostat nákaza ze zemí Latinské Ameriky, které trápí další vlna nákazy. „Může se opět rozšířit zpět do západního světa, který je očkován,“ upozorňuje.

I kdybychom si pragmaticky, sobecky řekli, že to není naše starost, že to je prostě daleká země, tak by to bylo nejen cynické, ale i nerozumné. „Protože tím, jak se virus neomezeně šíří, tak rychle replikuje a vytváří mutace,“ pokračuje Konvalinka.

Celý rozhovor ZDE.

„Je iluzorní představa, že postavíme zeď a virus sem nepustíme,“ připomíná, že virus se sem dostal loni na jaře. „A dostala se k nám loni v prosinci britská mutace, dostala se sem indická mutace letos v březnu a dostanou se sem další mutace, pokud vzniknou,“ doplnil profesor.

„Čili je v našem výsostném zájmu, myslím Západu, abychom se pokoušeli infekci co nejvíce eliminovat i v těchto zemích,“ dodal biochemik. Jestli bude třetí dávka očkování nezbytná, se podle Konvalinky teprve uvidí. Připouští, že není známo, co s protilátkami udělá případná drsnější mutace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…