Tři roky jsou moc, klient si zaslouží podmínku, říká Janouškův advokát

30.04.2014 21:10

S rozsudkem v kauze nehody politického podnikatele Romana Janouška není spokojena ani obžaloba, ani obhajoba. Zatímco obžaloba požaduje pro Janouška deset let, obhajoba trvá na podmínce. Odposlechy telefonních hovorů, které u soudu zazněly, přitom ukázaly, že Janoušek neřídil s čistou hlavou. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Tři roky jsou moc, klient si zaslouží podmínku, říká Janouškův advokát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Městský soud rozhodl o vině Romana Janouška. Má si odsedět tři roky a na pět let má zákaz řízení. Verdikt není pravomocný, vyslechnout si ho v soudní síni Janoušek nebyl

"Verdikt soudu považujeme za nepřiměřený, jeho provinění by odpovídal podmínečný trest," prohlašuje lobbistův advokát Vít Široký s tím, že jeho klient sáhne k odvolání. Janouškovým odvoláním by se měl soud zabývat v pátek. Připomeňme, že tři roky dostal Jasnoušek za řízení v opilosti a těžké ublížení na zdraví. Navrch dostal pětiletý zákaz řízení motorového vozidla.

Obžaloba ale prohlašuje, že ze strany politického podnikatele šlo o pokus o vraždu, za který by měl ve věznici prožít alespoň deset let.

K nehodě došlo 23. března 2012, Janoušek při ní srazil ženu vietnamské národnosti, ale následně tvrdil, že o ní nevěděl. Posudek dopravních expertů ale ukázal, že ženu musel vidět. Sluší se dodat, že jí následně poskytl finanční odškodnění.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

20:51 A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

I přesto, že místostarosta žádal ministra, aby k ubytování romských uprchlíků v Kramolíně nedošlo, š…