Třicet milionů nejsou žádné peníze, zní z ANO. Vznikne studie na „Zemanův kanál“

23.11.2013 7:54

Koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL je připravena vyjít vstříc prezidentovi Miloši Zemanovi. Připraví studii o kanálu Dunaj - Odra - Labe, po kterém již drahnou dobu volá prezident Miloš Zeman. Informuje o tom MF Dnes. Záleží ale i na tom, jak se k projektu postaví sousední země.

Třicet milionů nejsou žádné peníze, zní z ANO. Vznikne studie na „Zemanův kanál“
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Miloš Zeman v Chomutově

"Třicet milionů nejsou v celkovém rozpočtu žádné peníze, díky studii se konečně uvidí, jaká je realita. Rozhodně to nechceme shazovat ze stolu. Kdyby se tak stalo, už se to nikdy neprosadí, a to by byla rozhodně škoda," říká dopravní expert ANO Pavel Čihák. Předseda poslaneckého klubu ABO Jaroslav Faltýnek je trochu opatrnější. Podle jeho názoru by to byla velmi nákladná stavba a mělo by smysl do ní jít pouze v případě, že by na něj přispěla např. EU.

Splavnění Labe za miliardy

Stínový ministr dopravy za ČSSD Milan Chovanec k tomu dodává, že je třeba vést debatu o projektu tak velkého rozsahu tak s okolními zeměmi, pokud lodě nebudou mít možnost proplouvat do Černého či Baltského moře do dalších zemí, realizace projektu na našem území by podle místopředsedy ČSSD neměla smysl.

Zdá se tedy jasné, že stavba „Zemanova kanálu“ nebude součástí rodící se koaliční smlouvy. Čihák proto přichází ještě s jedním nápadem. Rád by nechal splavnit Labe až do Přelouče, což by mohlo přijít asi na tři miliardy korun. Je ovšem třeba dodat, že o tento projekt pře Ředitelství vodních cest pře s ekology již více než jednu dekádu a soudy se přiklání spíše k ekologům, alespoň zatím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…