Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

28. 2. 2020 10:44

Hnutí Trikolóra je přesvědčeno, že magistrát pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nerespektuje rozhodnutí Ústavního soudu. Jde o spor hlavního města Prahy s obchodní společností, která mu měla na základě pravomocného soudního rozhodnutí zaplatit na nákladech řízení částku převyšující dva miliony korun.

Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20303 lidí
Trikolóra přinesla informaci, že společnost však uspěla u Ústavního soudu s návrhem na odklad vykonatelnosti rozsudku, což bylo oběma stranám řádně a včas doručeno. „Přesto však úřad Magistrátu nechal v rozporu s tímto usnesením o zhruba dva týdny později provést úkony exekutora, čímž uvedenou společnost a její pozici na trhu i mezi partnery velmi významně poškodil,“ píše se v tiskové zprávě hnutí. 

A právě to rozlítilo předsedu pražské Trikolóry Václava Kubatu, který spolu s garantem Odborné komise pro právo a spravedlnost Radkem Suchým poukazuje na nepřijatelnou nízkou úroveň politického i odborného vedení Prahy. 

„Nerespektování rozhodnutí Ústavního soudu ve sporu města s podnikatelským subjektem ze strany pirátského Magistrátu může být známka neschopnosti konat v souladu s platným právním řádem, ale také záměrný pokus představitelů krajně levicové politické síly o likvidaci podnikatelského prostředí v Praze,“ míní Kubata. 

Následně vyzval pražského primátora, aby přenechal svoji další účast v projektech s vážným dopadem na životy Pražanů kompetentním odborníkům. On by se měl věnovat pouze charitativním a ceremoniálním aktům, píše Trikolóra. 

„Týká se to rovněž i případného pokusu současného primátora Prahy podílet se na opatřeních souvisejících s hrozící epidemií koronaviru – a to i přes fakt, že vystudoval lékařskou fakultu a v minulosti údajně působil jako lékař,“ dodávají Kubata se Suchým.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koronavirový skandál v ODS se rozrůstá: Na radnici se prý šmelilo. A teď se vyvalila pěkná špína

14:50 Koronavirový skandál v ODS se rozrůstá: Na radnici se prý šmelilo. A teď se vyvalila pěkná špína

Korupce na Praze 8? Investigativci ze serveru Seznam Zprávy přišli s reportáží o nákupu dezinfekce v…