Třináctá humanitární kolona má zítra z Ruska dorazit na Donbas

14.02.2015 11:56

Zhruba 170 nákladních automobilů s humanitární pomocí je připraveno v Rostovské oblasti, která sousedí s Ukrajinou, k výjezdu do Doněcku a Luhansku. Informovala o tom dnes ruská agentura TASS. Do svého cíle má celý konvoj dorazit v neděli v poledne.

Třináctá humanitární kolona  má zítra z Ruska dorazit na Donbas
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Poznávací značka s vlajkou Luhanské národní republiky
reklama

Už třináctý humanitární konvoj má podle mluvčího ruského ministerstva přepravit na Donbas 1,8 tuny potravin a léků, skripta pro posluchače doněcké univerzity, stavební materiál a další životně důležité potřeby. O případném odbavení na rusko-ukrajinské hranici se ruské zdroje nezmínily.

Ukrajina vysílání ruských humanitárních konvojů kritizuje. Podle Kyjeva jde o skrytou podporu separatistů a o doplňování zásob bojových jednotek operujících proti vojákům ukrajinské armády. Ukrajinská i ruská média podala navíc řadu svědectví o tom, že ruská humanitární pomoc se k potřebným dostává jen zčásti, zboží se zmocňují překupníci a prodává se na černém trhu.

Kolona ruských kamazů překročí hranice jen několik hodin poté, co má na Donbasu zavládnout klid zbraní. Příměří je hlavním bodem minských ujednání, na němž se ve středu a ve čtvrtek v běloruské metropoli dohodli nejvyšší představitelé Německa, Francie, Ukrajiny a Ruska.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Dvojitou? Mám.“ Češi už přečůrali vládní nesmysl

14:41 VIDEO „Dvojitou? Mám.“ Češi už přečůrali vládní nesmysl

Z nových vládních nařízení se největším terčem posměchu stal příkaz nosit dvě chirurgické roušky na …