Tripartita dohodla předdůchody. Zaměstnavatelé se ale bojí nákladů

28.02.2012 19:34 | Zprávy
autor: pan

Tripartita se akorát stihla dohodnout na možnosti předdůchodů, kdy by určitá povolání mohla odejít do penze dříve než ostatní. Zástupce zaměstnavatelů Jaroslav Hanák však není z novinky příliš nadšený, bude to prý zátěž.

Tripartita dohodla předdůchody. Zaměstnavatelé se ale bojí nákladů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodci sedící na lavičce v parku

"Zásadním problémem zaměstnavatelů pro využití tohoto benefitu pro zaměstnance je objem finančních prostředků a administrativa spojená s jeho realizací. Jde o navýšení personálních nákladů, které si nemohou všechny firmy dovolit,“ uvedl Jaroslav Hanák pro HN.

Tripartita se totiž dohodla na předdůchodech, které budou možné pro každého. Předčasně do penze bude moci odejít jak průběžně spořící zaměstnanec, tak i živnostník s půlmilionem na účtu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EK

Kolik % dáváte tomu, že po roce 2030 bude EK v lepším složení než je teď a bude víc racionální? Já se bojím, že nebude. Mimochodem, vy jste pro naše členství v EU nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

4:44 Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) o sobě tvrdí, že „plní roli hlídacího psa české zahraniční pol…