Trump s Putinem se poprvé sešli. Na summitu v Hamburku

07.07.2017 16:56

V Hamburku se poprvé sešli americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin. Podle ministerstva zahraničí USA se první schůzka výrazně protáhla - místo očekávané půlhodiny šlo o 2,5hodinové jednání.

Trump s Putinem se poprvé sešli. Na summitu v Hamburku
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Trump ruskému prezidentovi na úvod setkání řekl, že je pro něj čest "být tady s vámi". "Velmi rád se s vámi osobně setkávám," odvětil Putin a sdělil, že věří, že schůzka přinese výsledky. Telefonní jednání jsou totiž podle něj nedostatečná. 

Úvodem setkání obou hlav států se pak novináři Trumpa zeptali na možné ruské vměšování do loňských prezidentských voleb v USA. Šéf Bílého domu však na tyto dotazy neregoval. 

Podle agentury AP Spojené státy a Rusko chtějí oznámit, že jsou připraveny vyhlásit v jihozápadní Sýrii příměří. To by mělo začít platit v neděli. 

Trump s Putinem zavítali při svém setkání do hamburské filharmonie, před níž demonstrovala zhruba stovka jedinců. Na bezpečnost zde dohlížely čtyři stovky policistů. Připraveni byli i těžkooděnci a samozřejmě vodní děla.

Demonstranti totiž stojí na místech modrých zón, na nichž se nesmí v době summitu protestovat. Těžkooděnci se je tak snaží stále z těchto prostorů vytlačit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

20:56 „Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejv…