Trump se předvádí, ale není to žádný extremista, pochvaluje si Jiří Pospíšil

17.02.2017 23:03

V Mnichově se sešly desítky světových politiků. Diskutují o bezpečnosti ve světě. Pro mnoho evropských lídrů jde o vůbec první příležitost setkat se s členy nové americké administrativy Donalda Trumpa. Na konferenci vystoupil např. šéf Pentagonu James Mattis. Co znamená nová vláda Donalda Trumpa pro svět? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali europoslanci Dita Charanzová (ANO) a Jiří Pospíšil zvolený za TOP 09.

Trump se předvádí, ale není to žádný extremista, pochvaluje si Jiří Pospíšil
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

„Mně se líbil komentář na serveru Politico, kde se psalo něco jako ‚Chaos doma a stabilita v zahraničí‘. Zatím prostě nevidím, že by docházelo k nějaké dramatické změně v zahraniční politice USA,“ prohlásila hned na úvod Charanzová. 

Stejného názoru byl i Pospíšil. V předvolební kampani prý Trump říkal leccos, ale europoslanec prý už tehdy opakoval, že si musíme počkat, jak se bude chovat nová americká administrativa – standardní republikánská administrativa. Na půdě OSN dali Američané jasně najevo, že trvají na navrácení Krymu Ukrajině. Rusko odmítá Krym vrátit.

„Trump se předvádí na tiskových konferencích, ale je reprezentantem standardní republikánské administrativy. ... V tuto chvíli americká administrativa jasně říká, že nechce nic měnit ve vztahu k Rusku, ve vztahu k Ukrajině, ani ve vztahu k NATO,“ pochvaloval si Pospíšil.

„Trump není žádný extremista,“ doplnil europoslanec. Prezident sice svými kontroverzními výroky upoutává pozornost, ale  jinak se chová jako standardní republikán, zopakoval Pospíšil ještě jednou.

Charanzová tady tak vstřícná nebyla. V zahraniční politice se Trump chová standardně, ale na domácí půdě si podle dámy počíná šéf Bílého domu poněkud zvláštně a jeho kroky vyvolávají řadu otázek. Může se ale stát, že bude slavit úspěchy i na domácí scéně, pokud uvede v život své plány na daňovou reformu. Tu slíbil v předvolební kampani, v tuto chvíli ji připravuje a až čas ukáže, co slibovaná reforma skutečně přinese.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…