Trump se zastal Číny: Blokovat Huawei z 5G trhu nebudu

1. 3. 2019 10:01

Americký prezident Donald Trump před několika dny uvedl, že se nesnaží uměle blokovat žádnou společnost, včetně čínské Huawei, z amerického 5G trhu. Dodal rovněž, že chce s Čínou férovou soutěž. Zprávu přinesla světová média.

Trump se zastal Číny: Blokovat Huawei z 5G trhu nebudu
Foto: Repro Youtube Bílého domu
Popisek: Donald Trump se obouvá do "drzého" novináře

Trump se technologickému klání věnoval rovněž na svém Twitteru, který se často stává oficiálním informačním kanálem Bílého domu: „Chci, aby USA zvítězila, ale ne tím, že zablokujeme aktuálně pokročilejší technologie," napsal. Doplnil také, že americké společnosti buďto zvýší své úsilí, nebo zůstanou "trčet" na místě.

Trumpovým slovům předcházela poměrně vstřícná diskuze, kterou vedl se zástupci Číny. Delegaci na nejvyšší úrovni vedl čínský vicepremiér Liu He. Ten se rovněž zúčastnil obchodních rozhovorů ve Washingtonu.

Agentury také připomenuly Trumpova slova o tom, že nechce jakkoli blokovat technologie, ale jde mu o "great 5G"

5G sítě jsou podle současné definice budoucností mobilního datového připojení, často jsou také označovány jako pátá generace bezdrátových systémů, která „posune možnosti na zcela novou úroveň“.

Čínská Huawei už na konci loňského roku oznámila, že by se ráda podílela na vybudování 5G sítí na území České republiky.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…