Trump udělal chybu, vzkazuje do Washingtonu Sobotka

02.06.2017 10:31 | Zprávy
autor: mp

Klimatickou dohodu nelze odmítnout jen proto, aby se nám teď chvíli žilo pohodlněji, uvedl na Twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy odstoupí od Pařížské dohody o klimatu, kterou v roce 2015 podepsalo 195 zemí, označil Sobotka za chybné. Úmluvu podle českého předsedy vlády americký krok silně oslabí, ale nezničí. Premiérovo vyjádření převzala i ČTK.

Trump udělal chybu, vzkazuje do Washingtonu Sobotka
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Sobotka uvedl, že změny klimatu zažívá i Česko. „Máme vůči příštím generacím povinnost udělat vše pro zlepšení. Dohoda z Paříže je dobrá a racionální cesta. Je důležitá kvůli našim dětem a bezpečnější budoucnosti,“ uvedl. Není ji podle něj možné odmítnout jen kvůli pohodlnějšímu životu v současnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Řešení

Dobrý den, tvrdíte, jak máte řešení na problémy lidí. Proč jste to nedokázali předvést za vaší vlády? Proč jste podle vás teda volby prohráli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartošova realitka za veřejné peníze. Kudy tekly miliony neziskovkám

8:18 Bartošova realitka za veřejné peníze. Kudy tekly miliony neziskovkám

Desítky milionů, ovlivňování zákonodárců i veřejného mínění za peníze a lidé, kteří zároveň seděli …