Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Muslimové jsou ve varu: Protesty, pálení vlajek USA a Izraele...

07.12.2017 22:57

V některých muslimských zemích se dnes podle konaly protesty vyvolané rozhodnutím amerického prezidenta uznat za hlavní město Izraele Jeruzalém. Hnutí Hamás vyzvalo k zahájení nového povstání proti Izraeli.

Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Muslimové jsou ve varu: Protesty, pálení vlajek USA a Izraele...
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Projev Donalda Trumpa na půdě OSN

Palestinci protestovali v Pásmu Gazy, nebo na Západním břehu i ve východním Jeruzalémě. „V palestinských městech se pálily fotografie Trumpa a Netanjahua a vlajky USA a Izraele. Tisíce lidí protestovaly také v Turecku, Tunisku, Pákistánu, Egyptě, Jordánsku či Iráku. Irák stejně jako Saúdská Arábie volají po tom, aby Spojené státy Trumpovo rozhodnutí odvolaly,“ uvádí ČTK.

Trumpovo rozhodnutí zkritizoval i turecký prezident Erdogan. Viní amerického prezidenta z rozdmýchávání problémů na Blízkém východě. Podobně to vidí i ruský prezident. Putin tento krok vnímá jako hrozbu pro mír a stabilitu na Blízkém východě. Izrael naopak počin amerického prezidenta vítá. Izraelský premiér Netanjahu je přesvědčen, že postoj USA budou nyní následovat ostatní země. To ale Bílý dům popírá. "Nejsem si toho vědoma, což ale neznamená, že takové země nejsou," řekla mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová novinářům. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…