Trump zaútočil na Obamu. Jde o ruské hackery

25.06.2017 11:05

BBC informuje o tom, že 45. prezident USA Donald Trump obvinil svého předchůdce Baracka Obamu, že věděl o ruském vměšování do amerických prezidentských voleb, ale nezakročil proti tomu. Šéf Bílého domu si položil otázku, proč se tak stalo.

Trump zaútočil na Obamu. Jde o ruské hackery
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

Britská BBC se znovu vrací k úvahám o tom, zda a jak Ruská federace ovlivnila prezidentské volby v USA, které vyhrál Donald Trump. Podle listu Washington Post věděl končící 44. prezident USA Barack Obama o tom, že se Rusko pokouší ovlivnit americké prezidentské volby.

V létě o tom Obamu informovala CIA. Americký prezident zvažoval, co udělat, a nakonec se rozhodl prozatím nedělat nic. Proč? Zaprvé proto, že nechtěl narušit víru amerických občanů ve volební systém. Zadruhé proto, že počítal s vítězstvím Hillary Clintonové a měl za to, že zveřejnění informací CIA během zuřící předvolební kampaně by mohl Trump využít ve svůj prospěch a obvinit Obamovu administrativu ze šíření nesmyslů.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Když americké prezidentské volby vyhrál Trump, Obama nechal vyhostit ze země 35 ruských diplomatů.

„Jestliže Obamova administrativa věděla o ruském vměšování do amerických prezidentský voleb, proč nic neudělala?“ zeptal se na sociální síti Twitter Trump. „Aby tím neutrpěla Hillary?“ zeptal se ještě.

 

 

 

 

Server také připomíná, že ruský prezident Vladimir Putin opakovaně popřel, že by se jeho země vměšovala do amerických prezidentských voleb. Údajné ruské vměšování do prezidentských voleb v minulosti opakovaně odmítl i nově zvolený prezident Trump. Hon na Rusko opakovaně označil za hon na čarodějnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…